Par Jūlija Straumes daiļradi stāsta Gulbenes Mākslas skolas direktore Sandra Dikmane. Publicitātes foto

Tekstilmākslas izstādes atklāšanā piemin vienu no pamatlicējiem Jūliju Straumi 0

Ar prezentāciju par mākslinieka Jūlija Straumes pēdām Gruzijā, Gulbenes muzejā atklāta Latvijas Tekstilmākslas asociācijas (LTA) darbu izstāde “Smalkums, pacietība, spēks”, portālu LA.lv informēja Gulbenes Mākslas skolas direktores vietniece projektu darbā Gundega Šķēla.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Ziemīgi neomulīgo vēsību muzeja telpās slāpēja kafija un tēja, sanākušie interesenti un Gulbenes Mākslas skolas direktore Sandras Dikmanes nepiespiestais, izglītojošais un diskusiju rosinošais stāstījums par Druvienā dzimušā mākslinieka Jūlija Straumes atstāto mantojumu Gruziijas un līdz ar to arī Latvijas kontekstā. Stāstījums pamatā fokusējās uz Sandra Dikmanes un Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākās konsultantes Edītes Siļķēnas pērnā gada oktobra ceļojum, kur nedēļu ilgā ekspedīcijā “Pa novadnieka Jūlija Straumes pēdām” Gruzijā tika pētīts Druvienā dzimušā mākslinieka atstātais mantojums.

Aptuveni stundu garajā stāstījumā koncentrētā un uztveramā veidā tika apkopotas piezīmes un vizuālais materiāls par Jūlija Straumes biogrāfiju, Gruzijas valsts Lietišķās mākslas muzeja krājumu un pētnieču tikšanos ar muzeja direktoru Dāvidu Kiknavelidzi; Gruzijas publiskās bibliotēkas apmeklējumu, kur atrodams plašs krājums par J. Straumes darbību Gruzijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sandra Dikmane norādīja, ka šogad māksliniekam J. Staumem tiek svinēta 140 gadu jubileja, un arī Gulbenē vasaras sākumā plānoti vairāki sarīkojumi, iepazīstinot Gulbenes novada iedzīvotājus ar Druvienā dzimušā mākslinieka daiļradi.

Savukārt izstādes “Smalkums, pacietība, spēks” darbus labi raksturo un vieno trīs tās nosaukumā pieminētie atslēgvārdi, jo, apvienojot gan tekstilmākslas klasiķu, gan jauno mākslinieku darbus, izstāde sniedz plašu ieskatu tekstilmākslas dažādībā un tendencēs Latvijā. Tāpat izstādē apskatāmie darbi aktualizē tekstilmākslas plašās tehniskās un materiālu daudzveidības iespējas, individuāli atšķirīgas pieejas gan idejas, gan izpildījuma ziņā.

Izstāde Gulbenes vēstures un mākslas muzejā apskatāma līdz 5. martam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.