×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Lai ieviestu izbraukuma degvielas tirdzniecību nepieciešams sakārtot likumdošanu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai Latvijā varētu ieviest izbraukuma degvielas tirdzniecību, ir nepieciešams sakārtot likumdošanu, kas šādu pakalpojumu atļautu realizēt.

Samazinoties cilvēku skaitam laukos, arī degvielas mazumtirgotājiem kļūst neizdevīgi veidot biznesu. Ir jāapzinās, ka lauku reģionos, kur degvielas uzpildes staciju kļūst arvien mazāk, nākotnē šāda tendence saglabāsies. Šobrīd pastāv divas iespējas – vai nu mēs aizmirstam par lauku iedzīvotājiem un viņi ir spiesti mērot 30 un vairāk kilometrus līdz tuvākajai uzpildes stacijai, vai arī īstenojam degvielas izbraukuma tirdzniecību. Lai gan jau pirms vairākiem gadiem degvielas tirgotāji ir apsvēruši šāda pakalpojuma īstenošanu, nepieciešamās izmaiņas likumdošanā līdz šim nav veiktas. Šobrīd vienīgā iespēja ir iegādāties degvielu vairumtirdzniecībā, kas paredz, ka pircējam vienā reizē ir jāiegādājas vismaz 1000 litri degvielas. Degvielas izbraukuma tirdzniecības īstenošanai nepieciešama valsts iestāžu un pašvaldību vēlme nodrošināt saviem iedzīvotājiem palīdzību – iespēju degvielu iegādāties izbraukuma tirdzniecībā. Tas nozīmētu, ka pašvaldībai būtu jāīsteno iepirkumi degvielas tirgotājiem par šāda pakalpojuma sniegšanu, kā arī jānodrošina vieta, kur degviela varētu tikt tirgota atbilstoši vides prasībām.

Lai gan sabiedrībā ir izskanējis viedoklis, ka šādā veidā mēs atgrieztos 90. gados, kad degvielu varēja iegādāties no autocisternām, šī ir reāla iespēja lauku iedzīvotājiem iepirkt degvielu, nemērojot 30, vietām pat 40 kilometru ceļu līdz degvielas uzpildes stacijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. To jau sen vajadzēja ieviest.Bet tas nav iespējams pie mums.

  2. Nolādētie lauki …

Draugiem Facebook Twitter Google+