Sports
Basketbols

Telavivas “Maccabi” tuvu līguma parakstīšanai ar Bagatski 16

AFP/LETA

Izraēlas basketbola klubs Telavivas “Maccabi” par galveno treneri vēlas nolīgt latviešu speciālistu Ainaru Bagatski. Līguma parakstīšana varētu notiks līdz Ziemassvētkiem.

“Maccabi” pašlaik veicot pārrunas ar Bagatska pārstāvēto Turcijas klubu Stambulas “Darušsafaka” par latvieša iespējamo atbrīvošanuun daži Izraēlas mediji ziņo, ka Stambulas klubs jau ir devis savu piekrišanu.
Bagatskis “Darušsafaka” komandā ar citu latvieti Oskaru Ernšteinu ir slavenā Deivida Blata palīgi, bet par viņa asistentu pašreizējais Latvijas izlases galvenais treneris sāka strādāt šajā vasarā. Turcijas vienību pārstāv arī latviešu basketbolists Dairis Bertāns.

Kā vēsta Izraēlas ziņu portāls “Walla.co.il”, ja nenotiks negaidīti pavērsieni sarunās ar Bagatski, tad līgums ar latvieti tiks noslēgts līdz šīs sezonas beigām ar iespēju to pagarināt uz vēl vienu sezonu.

“Maccabi” klubs, kas gan pēdējās sezonās ir zaudējis savu spožumu, iepriekšējā nedēļā no galvenā trenera posteņa atbrīvoja Rami Hadaru. Šis speciālists, kurš iepriekš strādāja treneru korpusā kā viens no palīgiem, šajā amatā noturējās vien nepilnus divus mēnešus.
Iepriekš kā viens no pretendentiem uz galvenā trenera amatu tika izskatīts arī lietuvietis Rims Kurtinaitis, taču Televivas kluba vadība priekšroku dodot Bagatskim.

Šo sezonu kādreizējais ULEB Eirolīgas flagmanis “Maccabi” sācis pieticīgi, jo ar piecām uzvarām 12 spēlēs šī komanda turnīra kopvērtējumā atrodas tikai desmitajā vietā.

2014.gadā “Maccabi” triumfēja ULEB Eirolīgā tieši galvenā trenera Blata vadībā, kurš pēc tam pārcēlās uz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienību Klīvlendas “Cavaliers”. Savukārt šobrīd Blats atgriezies Eiropā un vada “Darušsafaka”.

Saistītie raksti

Bagatskis vasarā ar “Darušsafaka” noslēdza līgumu uz diviem gadiem, bet iepriekšējās divas sezonas 49 gadus vecais Bagatskis strādāja Krievijas klubā “Ņižņij Novgorod”, ko tagad pārņēmis cits latvietis Artūrs Štālbergs.

Bagatskis trenera karjeras laikā vadījis klubus Gruzijā un Ukrainā, tostarp Kijevas “Budiveļņik”, ko divreiz aizveda līdz valsts čempionu godam.
Pašreizējais Latvijas izlases galvenais treneris strādājis arī ar pašmāju klubiem “Barons” un “Valmiera”, slaveno Lietuvas komandu Kauņas “Žalgiris”, kā arī Krievijas vienību Krasnojarskas “Jeņisej”.
Latvijas izlasi Bagatskis trenē kopš 2010.gada.

LA.lv