Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Tele2” aicinās atturēties no viedierīču pārmērīgas lietošanas0


Sociālā kampaņa “Digitālais detokss”
Sociālā kampaņa “Digitālais detokss”
Publicitātes foto

Aptuveni 45% Latvijas iedzīvotāju, kas mēģinājuši mazināt viedierīču negatīvo ietekmi savā dzīvē, atzinuši, ka viedierīcēs un internetā pavadītā laika ierobežošana lika justies labāk un brīvāk, noskaidrots “Tele2” un SKDS veiktajā aptaujā.

Sociālā kampaņa “Digitālais detokss”
Publicitātes foto

Tādēļ šodien vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” kopā ar Latvijas restorānu biedrību un starptautisko lidostu “Rīga” uzsāk informatīvu kampaņu “Digitālais detokss”, aicinot iedzīvotājus izvērtēt savus interneta un viedierīču lietošanas paradumus un lietot tās jēgpilni.

Viedierīču jēgpilna lietošana

Kampaņas laikā sociālajos medijos, restorānos un lidostā iedzīvotajiem tiks atgādināts, ka ir svarīgi lietot viedierīces jēgpilni, un tāpat kā ikvienam no mums ir nepieciešams atvaļinājums, tāpat ir vajadzīgs digitālais detokss jeb atelpa no viedierīcēm.

Sociālā kampaņa “Digitālais detokss”
Publicitātes foto

Kā motivāciju mainīt savus ikdienas interneta lietošanas paradumus, 55% aptaujāto min vēlmi vairāk laika veltīt aktivitātēm ārpus ekrāna. Piemēram, sportam, grāmatu lasīšanai, nodarbēm brīvā dabā.

28% respondentu atzīst, ka ierobežojuši tehnoloģiju patēriņu, vēloties uzlabot dzīves/darba līdzsvaru, 27% plānoja vairāk laika veltīt ģimenei un tikpat daudziem (27%) kā motivācija kalpoja nepieciešamība pēc pilnvērtīga miega. 21% aptaujāto ierobežoja viedierīču lietošanu, lai samazinātu savu ikdienas stresa līmeni, bet 19% vēlējās uzlabot veselību.

Sajūta, ka kaut kas palaists garām

Vienlaikus piektā daļa (21%) respondentu atklāj, ka viedierīcēs un internetā pavadītā laika ierobežošana tiem lika justies, ka kaut ko palaiž garām.

“Tehnoloģiju izmantošana var ievērojami atvieglot mūsu ikdienu. Taču nereti jūtam, ka internets un viedierīces atņem mums pārāk daudz laika, pakāpeniski mūs sākot vadīt un izmantot. Līdzīgi kā atvaļinājums, pauze tehnoloģiju lietošanā jeb digitālais detokss mums ļauj pārskatīt to lietošanas paradumus, atstājot derīgos un atsakoties no tiem, kas traucē līdzsvaram dzīvē, kaitē attiecībām un veselībai. Labākie mirkļi mūsu dzīvē visbiežāk ir tad, kad tehnoloģijas klusē,“ saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Sociālā kampaņa “Digitālais detokss”
Publicitātes foto

Līdzās Veselības ministrijai un vadošajiem neiroloģijas un psiholoģijas speciālistiem “Tele2” iniciatīvai mainīt mobilo tehnoloģiju lietošanas kultūru Latvijā pievienojas arī Latvijas restorānu biedrība.

LA.LV Aptauja

Vai tu lieto internetu jēgpilni?

  • 1. Jā, cenšos lietot internetu pēc iespējas mazāk;
  • 2. Lietoju internetu tikai darba vajadzībām;
  • 3. Sekoju jaunumiem brokastīs un pusdienu pārtraukumos;
  • 4. Internetu viedierīcē lietoju katrā brīvā brīdī;
  • 5. Tā ir mana vienīgā saziņas iespēja ar ārpasauli.

Jau ar šodienu Rīgas un Latvijas labākajos restorānos, bāros un kafejnīcās apmeklētāji tiks aicināti izbaudīt gardas maltītes un vienam otra sabiedrību, atsakoties no ieraduma ieskatīties telefonā ēdienreizes laikā.

Saistītie raksti

“Restorāna vai kafejnīcas apmeklējuma mērķis nav tikai gastronomisks. Kopīga maltīte ir iespēja kvalitatīvi pavadīt laiku, veidot jēgpilnas cilvēciskās attiecības ar saviem tuvajiem, draugiem, kolēģiem, sadarbības partneriem vai nejauši sastaptiem cilvēkiem. Turklāt darīt to nepastarpināti, neizmantojot modernās tehnoloģijas. Ne velti valstīs, kurās kopīga maltīte mājās vai restorānā ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, ir arī augsta savstarpējo attiecību kultūra un izpratne par labu ēdienu. Tātad cilvēki ir veselāki un arī laimīgāki,” uzsver Latvijas restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis.

Uzziņa:
Aptauja tika veikta sadarbībā ar pētījuma centru SKDS. Laika posmā no šī gada 6. līdz 11. septembrim tika aptaujāti 1005 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18–75 gadiem.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Valdība atbalsta likumu, kas ierobežos trešo personu piesaisti nekustamo īpašumu darījumos
12 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes
14 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Naudas veselības nozarei nebūs – kas tālāk?
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes… 1
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
4 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
9 stundas