Ekonomika
Tehnoloģijas

Tele2 atklāj mobilo sakaru pilnveidošanas plānu šim gadam0


Mobilā operatora “Tele2” bāzes stacija
Mobilā operatora “Tele2” bāzes stacija
Publicitātes foto

Mobilo sakaru operators “Tele2” turpina attīstīt tīkla infrastruktūru un palielināt tā kapacitāti visā Latvijas teritorijā, portālam “LA.lv” pastāstīja “Tele2” pārstāvji.

No 19. septembra sākušas darboties jaunas bāzes stacijas Kocēnos, Kocēnu novadā. Tās nodrošina lielāku ātrgaitas interneta pārklājumu un ātrumu, kā arī vēl augstvērtīgāku sakaru kvalitāti, uzsvēra “Tele2”.

“Tele2” tehniskā departamenta direktore Līga Krūmiņa norādīja, ka mobilā interneta lietotāju skaits un datu pārraides patēriņš turpina strauji augt, tā piedāvātie ātrumi jau šobrīd daudzviet pārspēj pieejamā DSL jeb vadu interneta iespējas.

“Jaunās bāzes stacijas palīdzēs mums sniegt mūsu klientiem Kocēnu novadā un tuvākajā apkaimē vēl labākus mobilos sakarus un mobilā interneta ātrumu. “Tele2” šogad jau ir uzbūvējusi 42 jaunas bāzes stacijas visā Latvijā un līdz gada beigām plāno uzbūvēt vēl 18,” atklāja Krūmiņa.

Investīcijas tīkla infrastruktūras attīstīšanā, kuras jau tagad veic “Tele2” ir ļoti būtiskas, lai būtu soli tuvāk 5G izvēršanai Latvijā.

“Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs sacīja, ka pēc nesenās frekvenču spektra izsoles “Tele2” ir visgatavākais 5G, jo uzņēmuma rīcībā ir nepārtraukts 100 megahercu (Mhz) spektrs 5G darbināšanai, kas ļaus nodrošināt klientiem labi strādājošu un jaudīgu 5G tīklu.

Saistītie raksti

“Jau nākamgad no mobilo ierīču ražotājiem mēs ceram sagaidīt arī pirmās gala iekārtas (rūterus, “lietu interneta” ierīces), kas spēs darboties 5G tīklā. Tas nozīmē, ka mums ir visi priekšnosacījumi, lai kļūtu par pirmajiem Latvijā, kuri ievieš 5G tehnoloģijas,” pauda Vancovičs.

“Tele2” ir daļa no “Tele2 AB” grupas, kas ir viens no straujāk augušajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Eiropā. “Tele2 AB” grupai ir 17 miljoni klientu astoņās valstīs. “Tele2” ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Traucējumi “SEB bankas” pakalpojumu izmantošanā novērsti
20 stundas
LP
LDz preses dienests
Ekonomika
Eiropas Komisija atbalstījusi dzelzceļa elektrifikācijas projektu pilnā apmērā
20 stundas
LE
LETA
Ekonomika
OIK sāga: Saeimā norāda uz informāciju, kas var novest pie jaunām “krimināllietām”
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Latvijā pat ķīnieši aizsargā savu intelektuālo īpašumu. Saruna ar Patentu valdes direktoru
Intervija 44 minūtes
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Vēl tikai nemirstīgais Ameriks rēgojas gaiteņos kā zīme, ka interese nav zudusi…
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Šuplinska par LU rektora vēlēšanām: “Procesuāli pārkāpumi tur ir”
49 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
3 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Ilgāk kavēties nedrīkst!” Latvijā sāk ziemāju kulšanu
23 minūtes