Ekonomika
Tehnoloģijas

“Tele2” uzvarējis izsolē 5G izvēršanai Latvijā0


Tele2
Tele2
Publicitātes foto

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) rīkotajā izsolē par 5G attīstībai izmantojamā radiofrekvenču spektra joslas lietošanas tiesību piešķiršanu uzvarējis mobilo sakaru operators “Tele2”.

Līdz ar to “Tele2” rīcībā šobrīd ir pilna un nepārtraukta nepieciešamā 100Mhz radiofrekvenču spektra josla, kas paredzēta 5G pakalpojumu sniegšanai.

“Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs teica, ka līdz ar to kompānija “Tele2” ir spērusi izšķiroši svarīgu soli pretim nākamās paaudzes tehnoloģiju ieviešanai.

“Mūsu rīcībā ir pilns, un vienīgajiem valstī – arī nepārtraukts 5G tehnoloģijai nepieciešamais radiofrekvenču diapazons, kas ļaus mūsu klientiem – gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju – nodrošināt labi strādājošu, jaudīgu 5G tīklu,” norādīja Vancovičs.

Viņš atzīmēja, ka “Tele2” turpina aktīvi attīstīt arī infrastruktūru – daļa bāzes staciju jau ir aprīkotas ar “Nokia 5G-Ready AirScale” aparatūru un šobrīd tiek testēta “Nokia” programmatūra, kas ļaus sasniegt ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē (Gbps).

“Nākamgad no mobilo ierīču ražotājiem ceram sagaidīt arī pirmās gala iekārtas (rūterus, “lietu interneta” ierīces), kas spēs darboties 5G tīklā,“ teica Vancovičs.

“Tele2” radiofrekvenču 3550 MHz – 3600 MHz spektra lietošanas tiesības piešķirtas uz 10 gadiem – no 2019.gada 1.janvāra līdz 2028.gada 31.decembrim.

Izsoles dalībniekiem veicot vairāksolīšanu kopumā 250 izsoles kārtās, “Tele2” uzvarējis ar piedāvāto cenu 6,525 miljoni euro.

Regulatoram izsoles rezultāti ir jāapstiprina un lēmums par pieprasīto radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu ir jāpieņem ne vēlāk kā desmit darba dienu laikā.  

Saistītie raksti

“Tele2” ir mobilo sakaru operators Latvijā. Uzņēmums nodrošina Latvijā 4G tīkla pārklājumu, kas ir pieejams 99% iedzīvotāju. Kopš “Tele2” dibināšanas kapitālieguldījumi sakaru tīkla infrastruktūrā un klientu servisā pārsnieguši 260 miljonus eiro.

“Tele2” ir daļa no “Tele2 AB” grupas, kas ir viens no straujāk augušajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Eiropā. “Tele2 AB” grupai ir 17 miljoni klientu astoņās valstīs. “Tele2” ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.

LA.lv