×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Telefonkrāpnieki sirmgalvei Ventspilī izkrāpj 2000 eiro

telefons_LETA2

Ventspilī kāda sirmgalve kļuvusi par tā saukto telefonkrāpnieku upuri. Solot palīdzēt nelaimē nonākušai radiniecei, kundzei tika izkrāpti 2000 eiro, informē Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldē.

Ap plkst. 13:30 sievietei uz mājas tālruni piezvanīja nepazīstamas personas un stāstīja par radinieci Baltkrievijā, kura nonākusi nepatikšanās un kurai nepieciešama palīdzība, lai nebūtu jāiet cietumā.

Radinieces izpestīšana prasīti 4000 eiro. Kundze teikusi, ka tādas naudas viņai nav, bet ir 2000 eiro. Tad vīrietis, kurš uzdevies par advokātu, atzinis, ka pietiks arī ar šādu summu un vaicājis, vai nauda ir mājās. Kamēr norisinājusies telefonsaruna, krāpnieka izpalīgs jau bijis pie dzīvokļa durvīm, un sirmgalve atdevusi viņam naudu. Vīrieša pazīmes – nevīžīga izskata, tumšās drēbēs ar bārdu.

Sieviete pēc notikušā informējusi policiju un atzinusi, ka notikumi risinājušies tik strauji, ka nav varējusi atgūties, sazināties ar radinieci un noskaidrot, kas par lietu.

Policijā atzīmē, ka šis pēdējā laikā ir pirmais šāda rakstura noziegums Ventspils pusē.

Iepriekš līdzīgi notikumi risinājušies Liepājā – 2013. gada vasaras beigās un rudenī vairākkārt ziņots par telefonkrāpnieku darbībām – personas zvanīja uz mājām galvenokārt gados vecākiem cilvēkiem un stāstīja par nelaimē nonākušiem tuviniekiem, solot palīdzību.

Šādā veidā izkrāptas ievērojamas naudas summas. Nodarītais materiālais kaitējums veidoja vairāk nekā 15 000 eiro, 2000 dolāru un 1235 latu. Aptuveni trešo daļu no visas summas izdevās atgūt un atdot cietušajām personām. Tika aizturētas un sauktas pie atbildības četras personas no Lietuvas.

VP skaidro, ka, saņemot šāda vai līdzīga rakstura zvanu, nav jāmaksā prasītā summa, bet gan nekavējoties jāsazinās ar policiju un jāinformē par notikušo, zvanot pa tālruni 110 vai vēršoties personīgi tuvākajā policijas iecirknī. Lai pārliecinātos, ka bažām par tuvā cilvēka dzīvību un veselību nav pamata, ieteicams piezvanīt viņam pašam.

Policija aicina būt uzmanīgiem, nepalikt vienaldzīgiem un par šāda veida krāpniecības gadījumiem pabrīdināt savus radus un kaimiņus, īpaši cienījama gadagājuma ļaudis, kā arī izsaka pateicību ikvienam iedzīvotājam, kurš šādos vai līdzīgos gadījumos par notikušo informē policiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+