×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Telefonkrāpnieki sirmgalvim izmāna 1000 latu

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Rīgā telefonkrāpnieki kādam 85 gadus vecam vīrietim izmānījuši 1000 latu. Policija ik pa laikam iedzīvotājus brīdina par šādu krāpnieku esamību, taču reizi pa reizi kārtējais sirmgalvis notic svešiniekiem un zaudē prāvas naudas summas.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāve Daiga Kondrāte aģentūrai LETA pastāstīja, ka 3.septembra pēcpusdienā Rīgā kāds Esplanādes ielas iedzīvotājs saņēma telefona zvanu no nepazīstama vīrieša. Svešinieks sazvanītajam pensionāram pastāstīja, ka viņa mazdēls ir nokļuvis nelaimē un nepieciešama nauda, lai izvairītos no kriminālatbildības. 1927.gadā dzimušais sirmgalvis bija gatavs maksāt un vēlāk pie viņa ieradās kāda sieviete, paņemot visus pensionāra iekrājumus – vairāk nekā 1000 latus.

Vēlāk sirmgalvis sazinājās ar mazdēlu un noskaidroja, ka ar viņu nelaime nav notikusi. Pensionārs saprata, ka viņš ir apkrāpts, un ziņoja policijai. Par notikušo Rīgas policijā sākts kriminālprocess.

Policija brīdina, ka krāpnieki darbojas ļoti viltīgi un zvana uz ļoti daudziem tālruņu numuriem, jautā par to, vai cilvēkam ir brālis, māsa vai mazbērni un saņemot apstiprinošu atbildi norāda, ka radinieks nokļuvis nelaimē. Šādus zvanus krāpnieki bieži vien veic naktī, lai būtu lielāka iespēja apmānīt cilvēkus. Policijas darbinieki aicina iedzīvotājus pārliecināties par to, vai radinieks tiešām nokļuvis nelaimē. Tāpat pēc šādu zvanu saņemšanas policija lūdz iedzīvotājus nekavējoties ziņot likumsargiem.

Policija norāda, ka vecāka gadagājuma cilvēki nereti naudu glabā un krāj mājās un neuzticas bankai, nereti to izmanto krāpnieki, iegūstot pensionāru uzticību. Policijas darbinieki aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt vecākus cilvēkus par riskiem, uzglabājot lielas naudas summas mājās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+