×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2013
Drukāt

Telefonkrāpnieki upuru tālruņu numurus izvēloties nejauši

Foto-LETAFoto-LETA

Telefonkrāpnieki savu upuru tālruņu numurus izvēlas nejauši, sacīja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Policija bieži brīdina gados vecākus cilvēkus nebūt lētticīgiem, kad no viņiem mēģina izvilināt naudu, bieži kā iemeslu minot tuvinieka izpestīšanu no nepatikšanām. Telefonkrāpnieku guvums ir dažāds, sākot no pārdesmit līdz pat vairākiem tūkstošiem latu.

Sadovskis norādīja, ka pieķertie krāpnieki, kuri atzinuši savu vainu, stāsta, ka upuru numurus izvēlas nejauši, piemēram, mainot kāda numura pēdējos ciparus līdz brīdim, kamēr tiek sazvanīts “īstais”. Pēc tam krāpnieki improvizējot.

Policijas rīcībā nav informācijas, ka telefonkrāpniekiem būtu pieejamas nelikumīgā veidā iegūtas datubāzes, lai sazinātos ar tieši gados vecākiem cilvēkiem.

Pārsvarā krāpnieki zvana pensionāriem, kuri ir vecāki par 70 gadiem.

Sadovskis arī noliedza reizumis izskanējušo informāciju, ka krāpnieki varētu būt kādas lētticīgas večiņas, kuras apkrāpj radinieki. “Vismaz Rīgas reģionā šādi gadījumi pēdējā laikā nav fiksēti,” teica policijas pārstāvis.

Taču ne visi sirmgalvji ir naivi, daudzi, kas saskārušies ar krāpšanu, neapjūk un ziņo policijai.

Viens no pēdējiem telefonkrāpšanas gadījumiem noticis Mālpilī, kur kāds iedzīvotājs noticējis telefonā saņemtajai īsziņai, ka viņš ir laimējis divus miljonus ASV dolāru. Cietušais zaudējis vairākus simtus latu, ko pārskaitījis formalitāšu nokārtošanai, lai saņemtu lielo laimestu. Kad pieprasīti pieci tūkstoši dolāru, viņš sapratis, ka tiek muļķots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+