×
Mobilā versija
+6°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Telekanāls: Asada spēki gatavojas izmantot zarīna gāzi

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas armija zarīna gāzes sastāvdaļas jau esot ievietojusi lādiņos un tikai gaidot prezidenta Bašara al Asada galīgo pavēli ķīmiskā kara uzsākšanai, atsaucoties uz ASV amatpersonām, paziņoja televīzijas kanāls “NBC News”.

Amatpersonas tomēr uzsvēra, ka zarīna bumbas vēl neesot piestiprinātas lidmašīnām, jo Asads vēl neesot devis galīgo pavēli par ķīmisko ieroču izmatošanu pret nemierniekiem. Taču, ja viņš par to izšķiršoties, “ārpasaule maz ko varēs darīt, lai to apturētu,” vienlaikus atzinušas ASV amatpersonas.

Tikmēr televīzijas kanāls CNN ziņo, ka ASV izlūkdienesti cieši sadarbojoties ar saviem Izraēlas, Jordānijas, Libānas un Turcijas kolēģiem, lai lemtu par savu turpmāko rīcību. Tajā pašā laikā Sīrijas varasiestādes, kuras cenšas nepieļaut Damaskas krišanu nemiernieku rokās, apliecinājušas, ka nekad neķersies pie ķīmiskajiem ieročiem. Tomēr jau otrdien ASV amatpersonas aģentūrai AFP apgalvoja, ka Asadam lojālie spēki sākuši sajaukt zarīna radīšanai nepieciešamās ķimikālijas. Savukārt CNN ziņoja, ka Damaska varētu izmantot šo nervu paralītiķi ierobežotam artilērijas triecienam pret nemierniekiem.

Vašingtona bažījas, ka nemiernieku panākumi kaujas laukā varētu likt Asadam ķerties arī pie ķīmiskajiem ieročiem, kā arī par to, ka to krājumi varētu nonākt pret Savienotajām valstīm noskaņotu grupējumu rokās. ASV prezidents Baraks Obama brīdināja Asadu par “sekām”, ja viņš pret savu tautu vērsīs ķīmiskos ieročus. Brīdinājumu Asadam izteica arī ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns. Kā uzsvēra augstā amatpersona, Sīrijas prezidents būtu jāsauc pie atbildības, ja viņa režīms izšķirtos cīņā pret nemierniekiem likt lietā ķīmiskos ieročus. “Esmu izteicis savas bažas Sīrijas valdībai, un pirms divām dienām esmu nosūtījis vēstuli prezidentam Asadam,” atklāja Bans. “Jebkurā gadījumā – ja tiek izmantoti ķīmiskie ieroči, lai arī kurš tas būtu, šī persona ir jāsauc pie atbildības.” Sīrijas režīms gan uzstājis, ka nekad neizmantos ķīmiskos ieročus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+