×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
16. marts, 2018
Drukāt

Telekomunikāciju uzņēmumam grūtības atrast pārdošanas speciālistus (8)

Foto - LETA/Ieva LūkaFoto - LETA/Ieva Lūka

Ilustratīvs foto.

Kvalifikācijas un valodu zināšanu trūkums, kā arī vilcināšanās pieteikties specifiskiem amatiem ir starp populārākajiem iemesliem, kāpēc vakances pārdošanā aizpildās gausi. Vienlaikus telekomunikāciju un arī citu nozaru uzņēmumos šīs amatu pozīcijas parasti nodrošina ne tikai stabilus ienākumus un izaugsmes iespējas, bet arī ļauj elastīgi organizēt savu darba laiku un vietu, strādājot attālināti, tā potālam “La.lv” savu redzējumu pauda telekomunikāciju uzņēmuma “Baltcom” pārstāvji.

Marta sākumā aizvadītajā RTU Karjeras dienā jauniešu interese par iespējām strādāt “Baltcom” bija liela, tomēr ikdienā uzņēmums saskaras ar virkni problēmu jaunu darbinieku piesaistē. Grūtības atrast kvalificētu darbaspēku nereti ir darba pienākumu specifikas dēļ. “Bieži vien meklējam tieši pārdošanas speciālistus, un ne visi personības tipi šim darbam ir piemēroti. Tāpat saskaramies ar nepietiekamām valodu zināšanām – kandidāti papildus dzimtajai valodai nepārvalda papildu valodas, kas klientu apkalpošanai ir būtiski,” stāsta “Baltcom” personāla vadītāja Dita Vanaga.

“Papildus, darba tirgū ienākot jaunajai paaudzei, darba devējiem aizvien vairāk ir jādomā, kā to motivēt. Šiem cilvēkiem teju vai svarīgāki par atalgojumu mēdz būt nemateriālie labumi. Tā, piemēram, būtiskāka par ikmēneša bonusiem jaunajiem darbiniekiem ir apziņa, cik nozīmīgu darbu viņi veic un kāds ir personīgās izaugsmes potenciāls šajā darba vietā vai nozarē kopumā. Jaunās paaudzes darbinieki vēlas dinamiski virzīties uz priekšu pa karjeras kāpnēm, un darba vietai ir jāspēj tam attiecīgi pielāgoties, sniedzot arvien jaunas iespējas,” uzsver Vanaga.

“Baltcom” pieredze šajā jautājumā saistīta ar B2C (biznesa, kas orientēts uz gala patērētājiem) darbiniekiem, kuri lielākoties ir gados jauni cilvēki, savukārt viņu komandu vadītāji ir izauguši no šo jauno speciālistu vidus. Kā skaidro Vanaga, tas gan motivē speciālistus strādāt cītīgāk, gan jaunajiem vadītājiem sniedz sajūtu, ka viņu darbs tiek novērtēts un ka uzņēmumā ir izaugsmes potenciāls.

Izplatīta problēma reģionos cilvēkiem ar specifisku izglītību ir grūtības atrast darbu savā nozarē. To apliecina arī paradokss, ka reģionos ir augsts bezdarba līmenis, tomēr brīdī, kad tiek piedāvātas darbavietas, saņemto pieteikumu skaits ir niecīgs. “Atbalstām un attiecīgi apmācām cilvēkus ar specifiskām profesijām, kuri labprāt pārkvalificējas, lai pieņemtu pārdošanas sfēras izaicinājumus. Tāpat popularizējam elastīgu darba stilu un piedāvājam iespēju strādāt no mājām, kam mūsdienās priekšroku dod arvien vairāk cilvēku,” atzīmē Vanaga.

“Baltcom” darbs no mājām īstenojams no jebkuras vietas Latvijā, neatkarīgi no tā, vai tur darbojas uzņēmuma klientu apkalpošanas centri – nepieciešams vien interneta pieslēgums. Darba laiks ir elastīgs, taču dienā ir jānostrādā astoņas stundas, jo darbs no mājām paredz pilnu slodzi. Tā kā šo pienākumu veikšanai būt birojā nav nepieciešams, lielu daļu komandas veido darbinieki no dažādām Latvijas pilsētām un reģioniem. Attiecīgi šāds darbs aiztaupa gan transporta izdevumus, gan laiku, kas citādi būtu jāpavada ceļā.

“Elastīgs darba stils sniedz gan virkni priekšrocību, gan izaicinājumus kā darbiniekiem, tā darba devējiem. Tomēr, laikiem mainoties, darba tirgus piedzīvo būtiskas izmaiņas, tādēļ kopējās efektivitātes vārdā visiem tā dalībniekiem būtu jākļūst atvērtākiem gan arvien jaunām darba formām, gan darba vides prasībām,” norāda “Baltcom” personāla vadītāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ditai Vanagai:
  Izņemiet prasību kā papildus dzimtajai valodai pārvaldīt krievu valodu un atrisiniet savas problēmas. Jeb gaidat lēto darbaspēku no austrumiem?

 2. Latviešus jau atrast var. Protams, ja galvenie jautājumi darba intervijās ir “dū jū spīk ingliš?” un “pa ruski paņimajķe?”, tad, protams, nekas labs nav gaidāms

 3. Noteikti ,menedžeri ar vid. izglītību, pieprasa darbiniekus ar krievu val., krievu mata valodas, kīniešu apelsīnu un mandarīnu val. utt. zināšanām augstākajā līmenī, profesora grādu un 10 gadu darba pieredzi naudas atmazgāšanā.

 4. “būtiskāka par ikmēneša bonusiem jaunajiem darbiniekiem ir apziņa, cik nozīmīgu darbu viņi veic un kāds ir personīgās izaugsmes potenciāls šajā darba vietā vai nozarē kopumā.”

  Tikai aizmirsa pateikt, ka šis aspekts kļūst nozīmīgs tikai tad, ja cilvēka alga sedz visus viņa obligātos izdevumus plus vēl ļauj iekrāt. Latvijas gadījumā tas būtu 3000 eiro mēnesī.

 5. Atliek tikai precizēt prasības un atalgojumu stundā…

 6. Baltcom pieder autrumu kaimiņa valodā runājošiem?

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+