×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2013
Drukāt

Televīzijā varētu parādīties Latvijas futbolam veltīts diennakts kanāls

tamisar3

Sporta līdzjutējus Latvijā jau šogad varētu pārsteigt ar Latvijas futbola televīzijas kanālu, kas darbotos visu diennakti, pavēstīja Latvijas Futbola Virslīgas valdes priekšsēdētājs Ainārs Tamisārs.

”Notiek sarunas par to, ka varētu būt televīzijas kanāls, kas 24 stundas diennaktī pārraidītu tikai Latvijas futbolu. Piedāvājums no ”Lattelecom” ir. Tagad ir jāapdomā, vai varam vai nevaram piepildīt šīs 24 stundas,” viņš sacīja.

Tamisārs pastāstīja, ka trešdien uz pārrunām ”Lattelecom” bijis Virslīgas izpilddirektors Normunds Malnačs. ”Tiek piedāvāts atsevišķs kanāls. ”Sporta centram” joprojām būtu savs televīzijas kanāls ”Baltcom”, kāds jau tur ir, un tikai futbolam – atsevišķi savs,” viņš paskaidroja.

Virslīgas spēles tad būtu vērojamas ne tikai jau esošajā ”Sporta centra” kanālā un internetā, kur tās regulāri varēja vērot pagājušajā sezonā, bet arī jaunajā futbola kanālā. ”Taču futbols jau nav tikai lielais futbols vien,” teica Tamisārs un piebilda, ka ir arī mazais futbols, sieviešu futbols, kā arī iespējami dažādi raidījumi par futbolu ar izglītojošu tematiku. ”Ir doma, ka televīzijas kanālā populārākie treneri vai tiesneši varētu arī mācīt futbola noteikumus.”

”Mājaslapa internetā futbola Virslīgai ir, ”Spēļu centrs” arī. Medijos arī par futbolu tiek sniegta plašāka informācija. Tagad jāsper vēl viens solis uz priekšu, lai Latvijā nebūtu cilvēku, kas nebūtu pamanījuši, ka nav futbola,” Tamisārs norādīja uz nākamo mērķi.

Tomēr Virslīgai pirms otrās sezonas, kopš to pārvalda atsevišķa organizācija, ir problēmas ar ģenerālsponsora atrašanu. Ģenerālsponsors – “Latvijas Mobilais telefons” – Virslīgai bija piecas sezonas no 2006. līdz 2010.gadam.

”Ir grūti. Pēdējie divi [iespējamie ģenerālsponsori, kas varēja būt] arī pateikuši, ka šogad nevarēs,” atzina valdes priekšsēdētājs. ”Šķiet, ka pie šiem atteikumiem vainojams futbola tēls un vēsturiskā gaisotne, kas ar to saistās. Varbūt ir jāpaiet vēl gadam vai diviem, kad strādājam šādā režīmā. Domāju, ka sponsori atradīsies un varbūt pat vēlāk stāvēs rindā. Šajā lauciņā mums vēl daudz darāmā,” klāstīja Tamisārs.

Pēdējā laikā Latvijas futbolu skāruši vairāki nepatīkami atgadījumi, kas saistīti ar spēļu rezultātu ietekmēšanu un krāpšanos ne tikai Virslīgas, bet pat valstsvienības līmenī starptautisku spēļu laikā. Skaļākais no tiem ir Daugavpils ”Dinaburg” izslēgšana no Virslīgas 2009.gada nogalē. Taču viena no divām sodītajām personām, kam sākotnēji tika liegts uz mūžu darboties Latvijas futbolā, – Tamazs Pertija – vēlāk atguva tiesības darboties par treneri, bet pirms šīs sezonas tika apstiprināts par Latvijas titulētākā kluba Rīgas ”Skonto” galveno treneri. Savukārt cits tādu pašu sodu saņēmušais toreizējās ”Dinaburg” darbonis – kluba prezidents Oļegs Gavrilovs – vēlāk ir redzēts ne tikai pie Daugavpils ”Daugavas” komandas, kas, apejot sportiskos principus, no pirmās līgas tika automātiski iecelta Virslīgā 2010.gadā ”Dinaburg” vietā ar pamatojumu, ”lai Daugavpils nepaliktu bez futbola”, bet arī grozāmies citu stadionu VIP ložās.

Tamisārs atzina, ka tāpēc kopējā gaisotne publiskajā telpā, kad jārunā par Latvijas futbolu, nav īpaši pozitīva, ko liecina arī komentāri internetā, taču viņš negatīvās izpausmes uzskata par pārspīlētām. ”Latvietis par labu lietu neko neteiks, bet paklusēs. Bet, ja ir kas nepatīkams, tad to paudīs vēl skaļāk,” viņš uzsvēra.

Par pagājušo gadu Tamisārs sacīj, ka ”informatīvajā telpā ir lauzts ledus”. Publikai pieejamas informācijas sniegšanu par notikumiem čempionātā viņš uzskata par vienu no pamata balstiem. ”Mums darbojas Virslīgas mājaslapa, un ir kompānijas ”InStat” programma, ko Virslīga iegādājās kopā ar Latvijas Futbola federāciju”.

Ar ”InStat” ieviešanu iespējams uzzināt par katra futbolista darbību laukumā katrā epizodē katrā spēlē kopš pagājušā gada Virslīgas čempionāta pēdējā – ceturtā – riņķa. Jaunajā sezonā ”InStat” aptvers visas virslīgas spēles jau no turnīra sākuma un vēlāk spēlētāju un komandu darbības aptvers katru spēli, katru kārtu un būs arī apkopojums par visu čempionātu. ”Sistēma vairāk domāta valsts izlases treneriem un darbiniekiem. Viņu dēļ arī tā tika iegādāta. Šī organizācija, kas atrodas Krievijā, apkalpo Krievijas pirmo un otro līgu, kā arī vēl apmēram 20 čempionātu,” pavēstīja Tamisārs.

Valdes galvenais uzdevums pašlaik ir pabeigt Virslīgas gadagrāmatu – pagājušajai sezonai veltītu vēl nebijuša lieluma izdevumu, kura prezentācija paredzēta dienā, kad būs Ziemas kausa izcīņas finālspēle, – 17.februārī.

Rezumējot Virslīgas, kā atsevišķias organizācijas paveikto pirmajā gadā, Tamisārs norādīja: ”Futbolā iesaistītos [cilvēkus] esam sasnieguši. Informācijas pieejamība ir daudzmaz normāla. Nākamie ir mazie un jaunie futbolisti, un tie, kas līdz 2013.gadam par futbolu vispār nav interesējušies. Tās tagad būs mērķa grupas, kurām virzīsim savas nākamās aktivitātes.”

Kā tas tiks darīts, pagaidām vēl nav izdomāts. Taču pamatā tā būs informācijas pasniegšana un turnīra pozicionēšana. ”Marta vidū, kad notiks virslīgas jaunās sezonas prezentācija, tam visam jābūt skaidram. Ideju ir daudz.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+