×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

“Telia Latvija” atjauno interneta darbību (1)

LETALETA

Šodien plkst.14.30 “Telia Latvija” ir atjaunojusi starptautiskā interneta un datu pārraides pakalpojumus Latvijā, kas bija traucēti optiskās datu maģistrāles bojājuma dēļ, biznesa portālam “Nozare.lv” paziņoja “Telia Latvija” tirdzniecības direktors Mārtiņš Paurs.

Joprojām tiek veikti bojātās līnijas remontdarbi, kas var ietekmēt interneta pakalpojuma pieejamību atsevišķās vietās Vidzemes reģionā, jo līnijas funkcijām tiek izmantoti dažādi rezerves resursi. Patlaban “Telia Latvija” kopā ar sadarbības partneriem strādā pie tehnisko bojājumu novēršanas, un pilnā mērā līnijas darbība varētu tikt atjaunota ap plkst.17-18.

Pagaidām par bojājumu iemesliem nekādu ziņu neesot, un paredzams, ka to noskaidrošana prasīs ilgāku laiku, kamēr tiks veikta ekspertīze, norādīja Paurs. Tā kā šāda augstas caurlaidības datu līnija ir ļoti svarīgs infrastruktūras objekts, tad piekļuve tam esot samērā sarežģīta. Pēc līnijas uzstādīšanas apkopes lūkas tiekot aizmetinātas un vajadzības gadījumā tās tehniķi katru reizi atgriež vaļā.

Jau ziņots, ka problēmas ar interneta pieslēgumu sākās pēc plkst.11, novēroja aģentūra LETA. Uzņēmums “TeliaLatvija” noskaidrojis, ka bojāta optiskā maģistrāle Rīga-Valka, kas nodrošina datu satiksmi ar Eiropu un Āzijas valstīm.

Bojājuma pilnīga novēršana būšot ilgāks process, paskaidroja “Telia Latvija” tirdzniecības direktors. Optiskajā maģistrālē konstatēti divu neatkarīgu kabeļu bojājumi.

Šāda veida optiskie kabeļi tiekot ierakti vilciena sliežu tuvumā, un to bojājumi varot rasties vilciena katastrofas dēļ. Tā kā Latvijā patlaban vilciena avārijas konstatētas neesot, tad visticamākais bojājumu iemesls esot ļaunprātīga rīcība, minēja Paurs.

Vairāki sociālo tīklu lietotāji sūdzējušies arī par telefonsakaru problēmām, kā arī traucētu karšu termināļu darbu tirdzniecības vietās.

“Telia Latvija” dibināta 1992.gadā. Uzņēmums piedāvā mākoņskaitļošanas, datu centru, interneta, datu pārraides, kā arī citus IT pakalpojumus. “Telia Latvija” ieguldījusi vairāk nekā 30 miljonus eiro (21 miljonu latu) tīkla infrastruktūras, datu centru un mākoņskaitļošanas pakalpojumu attīstībā. “Telia Latvija” ir Zviedrijas telekomunikāciju koncerna “TeliaSonera” AB grupā ietilpstošs uzņēmums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. sabotage!!!???

Draugiem Facebook Twitter Google+