Telkvists sausā, “Dinamo” astotā uzvara 0

Rīgas “Dinamo” KHL čemponāta sezonas tālākā izbraukuma pēdējā ceturtajā spēlē Novokuzņeckā ar 2:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja “Metallurg”, izcīnot astoto uzvaru 13 spēlēs.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Vārtus rīdzinieku labā guva Aleksandrs Ņiživijs un Andris Džeriņš, bet vārtsargs Mikaēls Telkvists atvairīja visus 35 metienus.

Spēles pirmajās sekundēs lieliska iespēja gūt vārtus bija Marselam Hosam, tomēr vārtos šķietami lidojusī ripa atrada kādu vārtsarga amunīcijas daļu. Atlikušo pirmā perioda daļu saraustītu padarīja soģu piekasīgā tiesāšana, ik pa brīdim komandas atstājot nevienādos sastāvos. “Dinamo” sapelnīja astoņas soda minūtes, taču mazākumā darbojās ļot pārliecinoši. Savukārt brīdī, kad laukumā bija pa četriem vīriem, rīdzinieki guva vārtus – pēc metalurgu kļūdas savā zonā, Šehura ātri atrada brīvo Ņiživiju, kuram meistarība gana, lai ietriektu ripu brīvajā vārtu stūrī.

Otrajā trešdaļā “Metallurg” turpināja meklēt laimi uzbrukumā, rīdzinieki aizsargājās aukstasinīgi un atbildēja bīstamiem pretuzbrukumiem. Kaut metienu pārsvars bija Novokuzņeckas komandas labā, vairāk bīstamus momentus izveidoja mūsējie. Vienu no tādiem 32. minūtē no vārtu priekšas otro vārtu guvumā pārvērta Andris Džeriņš. Rezultatīva piespēle Sandim Ozoliņam, kurš pašlaik ar 10 (2+8) punktiem ir KHL rezultatīvākais aizsargs.

Arī spēles pēdējā nogrieznī būtiskas pārmaiņas nenotika, “Metallurg” uzbruka vairāk un to apliecina arī kopējā metienu attiecība 35:25. Mājiniekiem vai nu trūka precīza metiena meistaru, vai nu lielisks vārtos bija Mikaēls Telkvists. Viņam šosezon pirmā sausā spēle, komandai – astotā uzvara.

Sezonas tālākajā izbraukumā uz Habarovsku, Vladivostoku, Novosibirsku un Novokuzņecku “Dinamo” izcīnīja sešus punktus jeb pusi no iespējamajiem 12. Ar 24 punktiem 13 spēlēs rīdzinieki Rietumu konferences tabulā atguvuši trešo vietu.

Pēc piecu dienu pauzes “Dinamo” sezonu turpinās ar mājas spēļu sēriju – 9. oktobrī pret Ufas “Salavat Julajev”, 11. oktobrī pret Ņižņekamskas “Ņeftehimik”“, 13. oktobrī pret Magņitogorskas “Metallurg”.

KHL ČEMPIONĀTS

Novokuzņeckas “Metallurg” – Rīgas “Dinamo” 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). 0:1 Ņiživijs (Ščehura, 14:13), 0:2 Džeriņš (Ozoliņš, Meija, 31:27). Metieni 35-25. Soda minūtes 12-16.