Telkvists un Skvorcovs ieved “Dinamo” Cerību kausa finālā 0

Rīgas “Dinamo” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Cerību kausa pusfināla trešajā spēlē viesos ar 1:0 uzvarēja Minskas “Dinamo”, svinot uzvaru sērijā ar 3:0 un nodrošinot vietu turnīra finālā.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Vienīgos vārtus spēles 35. minūtē guva Gunārs Skvorcovs, kurš šo maču aizvadīja pirmajā uzbrucēju virknējumā savainotā komandas kapteiņa Mārtiņa Karsuma vietā, kurš uz Minsku nedevās. Par labāko viesu komandā atzina vārtsargu Mikaelu Telkvistu, kurš atvairīja 34 pretinieku metienus.

Cerību kausa finālā Arta Ābola trenētie rīdzinieki tiksies ar Habarovskas “Amur”, kas pirmdien Austrumu konferencē pārspēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Pirmajā trešdaļā rezultāts netika atklāts. Viesu komandā labākā izdevība bija Polam Šehuram, kurš vienatnē izrāvās pret mājinieku vārtsargu Larsu Haugenu, tomēr ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Gūt vārtus Šehura varēja arī otrajā periodā, tāpat kā Roberts Bukarts, taču pirmos vārtus guva Skvorcovs, kurš ar patālu metienu trāpīja ripu vārtu augšējā stūrī.

Pēdējā trešdaļā pārsvars piederēja mājiniekiem, kuri izdarīja 16 metienus pa Telkvista vārtiem, taču zviedru vārtsargs spēlēja stabili. Mača beigās Minskas klubs nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, izdarīja lielu spiedienu uz vārtiem, taču panākt vēlamo neizšķirtu nespēja.

Jau ziņots, ka sērijas pirmajās divās spēlēs Rīgā Latvijas klubs guva uzvaras ar 7:2 un 7:4. Sērijā līdz trīs uzvarām rīdzinieki guva panākumu ar 3:0, savukārt Habarovskas klubs sērijā ar 3:2 uzvarēja “Avtomobilist”.

Jaunizveidotajā Cerību kausa izcīņā piedalās komandas, kuras KHL regulārās sezonas beigās neiekļuva Gagarina kausa izcīņā. Rīgas “Dinamo” Cerību kausa izcīņu sāka no kvalifikācijas kārtas, kur pārspēja Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, bet ceturtdaļfinālā tika pieveikti arī Doņeckas “Donbass” hokejisti.