×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

Tēlniecības kvadriennāles centrālā izstāde notiks Vāgnera zālē

Attēls no mākslinieka mājaslapasAttēls no mākslinieka mājaslapas

Margus Tamms, "Rimants Dimants".

Festivāla “Tēlniecības kvadriennāle Rīga. Konservatīvisms un liberālisms” atklāšanas nedēļa apmeklētājus šoreiz priecēs ar bagātīgu pasākumu programmu, informēja festivāla rīkotāju pārstāve Patrīcija Jurševska.

Festivāls šogad notiks no 10. septembra līdz 28. oktobrim Rīgas pilsētvidē un Vāgnera zālē, atsevišķas izstādes un pasākumus piedāvājot arī citviet.

Festivāla atklāšana notiks 10. septembrī vēsturiskajā Vāgnera zālē ar izstādes “Būt labam” oficiālo atvēršanu plkst. 19, savukārt no plkst. 15 sadarbībā ar Mūsdienu kultūras forumu “Baltā nakts” Rīgas pilsētvidē būs apskatāmas vairākas instalācijas. Vakara gaitā festivāla sadarbības partneri no Francijas institūta piedāvās projektu “Us and the Others”, kurā piedalīsies mākslinieks Hu-Be ar performanci “Scribblitti”, ieplānoti arī vairāki virtuālās realitātes filmas “Clouds over Sidra” seansi un žurnālista Marko Risoviča fotogrāfiju izstāde sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru.

Festivāla nākamajā dienā no plkst.12 līdz 17.30 notiks atvērtās lekcijas “Konservatīvisms un liberālisms: Izpausmes laikmeta kultūras kontekstā”, kurās piedalīsies mākslinieks un kurators Džastins Hūvers, mākslas teorētiķis Ādams Mazurs, “Project Space festival Berlin” rīkotājs Heiko Pfreints un kuratore Hadasa Maora. Lekcijas notiks angļu valodā un būs bez maksas.

Savukārt 12. septembrī no plkst. 16 līdz 19 notiks sarunas ar festivāla māksliniekiem, kuri stāstīs par saviem darbiem un to tapšanas procesu. Sarunas brīvā gaisotnē notiks Vāgnera zālē un Rīgas pilsētvidē.

Latvijas Mākslas akadēmijā un Vāgnera zālē 13. septembrī no plkst.10.30 līdz 16 notiks radošās darbnīcas un meistarklases kopā ar festivāla dalībniekiem. Pieteikties meistarklasēm var, rakstot e-pastā “squadrennial@gmail.com”. Savukārt no plkst.17 līdz 19 tikšanās telpā “Birojnīca” norisināsies paneļdiskusija “Konservatīvisms un liberālisms. Izpausmes Latvijas kultūras telpā” ar Latvijas nozares ekspertu un festivāla partneru piedalīšanos.

Festivāla satelītprogrammā notiks mākslinieka Denisa Prasolova zibizstāde “Pirmā ekipāža”, kas trīs dienas būs apskatāma “Bank M2M Europe” telpās, Antonijas ielā 3.

Jau ziņots, ka festivāla dalībnieku vidū šogad būs sastopami tādi pazīstami vārdi kā Kārina Kaikonena no Somijas, kura pazīstama ar iespaidīgām tekstila instalācijām pilsētvidē, kā arī mākslinieku grupas “Art Lab Gnesta” iniciatore un vadītāja Signe Juhannesena no Zviedrijas, kuras tēmu loks ietver cilvēku un dabas līdzāspastāvēšanu.

Piedalīsies arī Nikita Kadans no Ukrainas, kurš savos darbos atklāj Padomju Savienības mantojuma ietekmi uz aktuālajiem notikumiem Ukrainā, kā arī Igaunijas uzlecošā zvaigzne Jānuss Samma, Terje Ojavera un Johaness Sere no Igaunijas, Jozs Laivis un Žilvins Landzbergs no Lietuvas, Olafs Bžeskis no Polijas, Kamilla Gužona no Francijas, Kaspars Millers no Šveices, Hanna Stāle no Zviedrijas, Ronijs Fābers Dāls no Norvēģijas, Jakobs Jesens no Dānijas, Deniss Prosolovs no Krievijas un citi.

Festivālu rīko “Mākslas menedžmenta un informācijas centrs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+