Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
1. oktobris, 2014
Drukāt

Telpas vizuālās korekcijas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šķiet, katram atmiņā palikusi reklāma, kurā mājokļa iemītnieki tā sienas vienkārši pastumj malā, iegūstot sev nepieciešamo brīvo telpu. Reālajā dzīvē to nevar izdarīt bez pārbūves, bet varbūt tomēr var? Izmantojam krāsas un vizuālā apmāna trikus.

“Vizuāli koriģēt telpu iespējams ne tikai ar toņu, bet arī ar liela izmēra rakstu palīdzību, kas uzdrukāti uz tapetēm, mēbeļu apvalkiem vai abažūriem. Piemēram, ja jāizceļ telpas galējā siena, uz tās var uzlīmēt fototapeti vai līdzās sienai novietot dīvānu ar spilgta raksta pārvalku. Galvenais, lai izmantotais raksts būtu saskaņots ar telpā valdošajām krāsām un neveidotos pārāk raibs iespaids,” iesaka dekoratore Marija Bogdana.

Kā paplašināt telpu

Vienkāršākais veids – nokrāsot sienas un griestus vienā tonī vai aplīmēt ar vienādām tapetēm. Telpu vizuāli paplašinās tumša grīda komplektā ar gaišajām sienu un griestu plaknēm. Pilnīgi pretējs variants: balta grīda un nedaudz tumšākas sienas/griesti rada līdzīgu efektu – plašuma sajūtu. Tikai balto vēlams izvēlēties siltu un papildināt ar košiem akcentiem, lai telpa neliktos sterila un auksta.

Kā pazemināt griestus un pastumt sānis sienas

Nav teikts, ka, noformējot tumšākas un gaišākas plaknes, tām jāizvēlas arī vienādi materiāli. Galvenais, lai, ienākot telpā, būtu skaidri redzama atšķirība – tur ir gaišāks, bet te – tumšāks. Tumša grīda un tumši griesti telpu vizuāli it kā saspiež – griesti šķiet zemāki, toties sienas tālāk viena no otras.

Kā izlīdzināt horizontālās līnijas

Šo paņēmienu biežāk izmanto telpās ar asimetriskiem griestiem – bēniņos, mansardos. Kombinējot tumšākas sienas ar gaišāku grīdu un griestiem, vairāk tiek uzsvērtas telpas horizontālās līnijas.

Kā telpu padarīt garāku un plašāku vai garāku un šaurāku

Garākas un plašākas telpas efektu iegūst, izceļot attālāko telpas sienu un padarot to gaišāku par pārējām. Tomēr ne vienmēr jāizmanto cita apdare, to iespējams izdarīt, novietojot pie sienas gaišu korpusveida mēbeli, kas aizņem gandrīz visu sienas plakni. Savukārt, izmantojot visai drosmīgu apdari – nokrāsojot griestus tumšus, līdzīgus grīdai, bet galējo telpas sienu nedaudz gaišāku, iegūstam vizuāli garāku, bet šaurāku telpu, jo gaišās sānu sienas nolīdzsvaro telpas proporcijas.

Kā telpu saīsināt un vizuāli sakārtot?

Šāda korekcija bieži nepieciešama atklāta plānojuma telpās, kurās pēc sienu nojaukšanas nav īsti skaidra telpas konfigurācija un funkcionālo zonu robežas. Lai jaunizveidoto telpu vizuāli ierobežotu un piešķirtu tai omulību, tālāko sienu iespējams veidot tumšāku par pārējām vai arī pie tās novietot tumšu mēbeļu grupu.

Kā samazināt neomulīgu telpu

Vienkāršākais veids, kā salīdzinoši plašā telpā radīt nelielas, savrupas telpas efektu – izmantot tumšu grīdu, nedaudz gaišākas sienas un gaišus griestus.

Kā saīsināt koridoru

Veco namu dzīvokļos bieži ir gari, neomulīgi koridori. Vizuāli tos iespējams padarīt īsākus un patīkamākus divējādi. Veidojot apdari tumšos toņos un īpaši neizceļot nevienu plakni – šādi telpa it kā zaudē savu formu. Savukārt, ja galējo sienu izceļ gaišu, tad arī grīda šķiet gaišāka, bet ceļš uz gaismu – īsāks.

 

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+