Praktiski
Dārzs

Telpaugs “sievietes laime”. Darbojas maģiski, ja saņemts dāvanā0

Saskaņā ar leģendu vienkaršais augs spatifīla spējīgs katrai sievietei dāvināt svarīgāko dzīvē – iespēju būt mīlētai. Kad spatifīla zied, jebkura sieviete – zieda saimniece, gūst harmoniju un laimi. Ja viņa ir vientuļa – atradīs savu otro pusīti. Ja precēta – pilnīga abpusēja saprašanās ar vīru un bērniem, bet, ja bērnu nav – kļūs par mammu.

Pat, ja jūs neticat zīmēm un pilsētas leģendām, palikt vienaldzīgam šī zieda priekšā nav iespējams. Ne velti spatifīla ieguvusi brīnišķīgu nosaukumu – sievietes laime.

Bet, lai šis augs nestu laimi, tas jāsaņem no kāda kā dāvana. Tā kā, ja jūs zināt, ka kādam ģimenē nav saskaņas, vai arī kāds cieš no vientulības – droši dāviniet spatifīlu. Bet, ja jums jau tāds ir – tad nenāks par ļaunu uzzināt, kas tas īsti ir par ziedu un kā pareizi to kopt. Jo, kā zināms, ja mājas augiem ir labi, arī saimniekam ir labi, vienalga, vai tas ir kaktuss vai vienkārši alveja. Kopti augi dzīvoklī izplata pozitīvu enerģiju.

Visbiežāk dzīvokļos audzē Vollisa spatifīlu – vienu no šī veida nepretenciozākajiem augiem. Nosaukumu augs ieguvis no zieda formas, kas sastāv no austiņas un pārklāja. Tulkojumā no latīņu valodas “spata” – ir pārklājs, bet “phyllum” – lapa.

Kopšana un uzturēšana

Šim tropu iemītniekam nodrošiniet siltus un mitrus apstākļus.

Temperatūrai istabā jebkurā laikā jābūt ne zemākai par 15-18 grādiem un ne augstākai par 25 grādiem. Mājas apstākļos nodrošināt tādu maigu tropu klimatu nebūs grūti. Vienīgais, ko grūtāk iegūt – sargāt augu no caurvēja un istabā nodrošināt augstu atmosfēras mitrumu. Pēdējo apstākli var panākt ar dažādām metodēm: bieža apsmidzināšana, auga ielikšana terārijā, iekārtot to podiņā ar ūdens paplāti vai sūnām.

Karstā laikā augu apsmidziniet pēc iespējas biežāk. Ja iespējams, apsmidziniet lapas 4-5 reizes dienā. Lielās lapas var notīrīt ar mitru lupatu vai sūkli. Apsmidzināšanai vai tīrīšanai labāk izmantot nostādinātu vai avota ūdeni, jo krāna ūdenī esošais kaļķis var sadedzināt lapas.

Ja visu darāt pareizi, augs jums par to pateiksies ar kuplu ziedēšanu. To var panākt ar pareizu laistīšanu un pietiekamu apgaismojumu. Augu laista ne retāk kā reizi 3-4 dienās, bet sekojot līdzi, lai zeme podiņā vienmēr būtu mitra. Nepietiekami laistot ziedu, tas sākumā novītīs, bet pēc tam var iet bojā.

Saistītie raksti

Tieši saules stari šim tropisko mežu iemītniekam ir kaitīgi. Spatifīlai patīk neliels aptumšojums vasaras periodā, bet ziemā būtu noderīgi tam nodrošināt 12 stundas dienas gaismas. Šim mērķim var iegādāties speciālu lampu istabas augiem un gaismu mīlošiem mājas dzīvniekiem (piemēram, ķirzakām).

Pārstādīšana un pavairošana

Neaizmirstiet laiku pa laikam pārstādīt savu “sievietes laimi“, jo augam patīk plaši podi. Jauno spatifīlas “māju” izvēlieties platu un zemu, par pāris centimetriem lielāku, nekā iepriekšējo. Augu pārstāda agri pavasarī. Tajā pat laikā to var pavairot, vislabāk to darīt, sadalot krūmu. Augsni izvēlieties universālu vai speciālu maisījumu kallu dzimtai. Šādā zemē augs jutīsies vislabāk.

LA.lv