Praktiski
Mājas

Temperamentam atbilstošs interjers. Kādās telpās vislabāk jūtas flegmatiķis un melanholiķis0

Publicitātes foto

Introverti (uz iekšu vērsti) atšķirībā no ekstravertiem veido dziļas attiecības ar cilvēkiem. Viņiem nav plašs paziņu loks, jo labprātāk laiku pavada vienatnē vai ar nedaudziem tuviem draugiem. Tā kā melanholiķi un flegmatiķi priekšroku dod individuālam darbam vai darbam ar lietām, saskarsme ar kolēģiem arī nav bieža. Introvertiem raksturīgi, ka savas jūtas un emocijas viņi patur pie sevis – no malas grūti pateikt, kāds ir viņu noskaņojums un kas viņiem padomā. Melanholiķi un fleg­matiķi lielākoties nododas atmiņām un pārdomām par pagātni vai sapņo par nākotni. Tagadne ir tikai nenozīmīgs mirklis.

Flegmatiķim vajadzīga stabilitāte

Flegmatiķim svarīgas pārbaudītas vērtības – dažādi jaunumi un pārmaiņas viņu neinteresē. Šim temperamenta tipam ļoti svarīga ir stabilitāte un drošības izjūta. Tāpēc radikālas pārmaiņas dzīvē un arī interjerā viņam neder. Lai ieviestu kaut ko jaunu, nepieciešama spēcīga argumentācija un pārliecināšana. Flegmatiķi arī nespēj pieņemt, ka kāds viņu dzīves telpā varētu izmainīt kaut ko bez viņu klātbūtnes vai piekrišanas. Pārmaiņām piekrīt tikai tad, ja saprot, ka tās patiešām būs vērtīgas un labvēlīgas.

* Telpas – izskatās dārgas, klasiskas, pat aristokrātiskas. Tajās valda kārtība, jo katrai lietai ir sava stingri noteikta vieta.

* Krāsas – mierīgas un saskaņotas toņu gammas, bez spēcīgiem kontrastiem un raibuma.

* Mēbeles – svarīgs ne tikai mēbeļu izskats un funkcionalitāte, bet arī tas, cik stabila to kon­strukcija un cik ekoloģisks un izturīgs materiāls. Daudz un dažādu mēbeļu ar uzglabāšanas funkciju – grāmatu skapji, trauku vitrīnas, kumodes, sienas skapji un pieliekamie; priekšroka dabiskiem materiāliem, neizvēlas stiklu, plastmasu vai sintētiku.

* Apgaismojums – klusināts, klasisks.

* Aksesuāri – nevērtīgas un nejaušas lietas nevar atrast; bieži izvēlas antikvārus vai paaudžu paaudzēs mantotus priekšmetus – grāmatas, porcelānu, gleznas, nelielas kvalitatīvas galda skulptūras, sudrablietas. Ja finanses neatļauj iegādāties dārgas lietas, flegmatiķis dos priekšroku labai keramikai, nevis lētam pakaļdarinājumam.

Melanholiķa jūtu dzīvei

Melanholiķim pats svarīgākais ir saglabāt nemainīgu vidi – tā ir dzīves komforta pamats, jo, pēc viņa domām, spēj pasargāt no apkārtējās dzīves negācijām. Tomēr šim tipam piemīt bagāta fantāzija un asociatīva domāšana, kas balstīta uz sajūtām un emocijām. Līdz ar to melanholiķi ļoti ietekmējas no citu cilvēku izteikumiem; viņi bieži ir pārāk jūtīgi, depresīvi noskaņoti, nospiesti, tāpēc vairās no ikdienas stresa un trokšņa un izvēlas klusinātus, mierīgus un komfortablus mājokļus. Tomēr maldīgi domāt, ka melanholiķu interjers vienmēr būs romantisks, pārbagāts ar mīkstajām mēbelēm, spilveniem, plediem un paklājiem. Tas var būt arī klasisks vai mūsdienīgā stilā iekārtots interjers.

* Telpas – raksturīga nemainīga kārtība un atsevišķi omulīgi stūrīši, kur pabūt vienatnē un klusumā. Atpūtas vietas bieži nodalītas ar plauktiem, aizkariem, aizslietņiem vai žalūzijām.

* Krāsas – dominē daudzveidīgas, bet mierīgas dzeltenā toņa variācijas, smilšu krāsa, pustoņi; spilgtu krāsu šeit nebūs.

Saistītie raksti

* Mēbeles – bez asiem stūriem, raksturīgi apaļi vai ovāli galdi, noapaļotas līnijas; melanholiķa mājās noteikti neiztiks bez liela pusdienu galda, uz kura vienmēr valda kārtība.

* Apgaismojums – slikti jūtas spožā gaismā, izvēlas siltu sienas vai stavlampu gaismu, puskrēslu.

* Aksesuāri – daudz fotogrāfiju, glezniņu, relikviju, kolekciju, kas kalpo tādas vides radīšanai, kas atbalsta melanholiķa dvēseles stāvokli, nevis rada jaunus iespaidus. Svarīga lietu vēsture, stāsts.

Par to, kādās telpās vislabāk jūtas holeriķis un sangviniķis, lasi TE!

LA.lv