“Tenax” handbolisti tiek pie ceturtās uzvaras Baltijas līgā 0

Latvijas komanda Dobeles “Tenax” svētdien guva ceturto uzvaru Baltijas handbola līgas sezonā, kamēr Rīgas “Celtnieks” piedzīvoja kārtējo zaudējumu.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

“Tenax” viesos ar rezultātu 34:24 (16:10) apspēlēja Klaipēdas “Dragunas” vienību, uzvarētājiem pa septiņiem vārtiem iemetot Nilam Kreicbergam un Egilam Politeram.

Kreicbergs, Politers un Austris Tuminskis atgriezās Klaipēdā pēc nieka nedēļas prombūtnes, jo pagājušajā nedēļas nogalē viņi tur Latvijas izlases rindās nepārvarēja pasaules čempionāta kvalifikāciju.

Tikmēr “Celtnieks” spēlē Rīgā, kurā skaitījās kā viesi, ar 24:31 (14:13) piekāpās Zaporožjes ZTR komandai no Ukrainas. Pēc puslaika rīdzinieki bija vadībā un arī 40.minūtē vēl zaudēja vien ar 17:19, tomēr cieta neveiksmi. Šajā mačā Latvijas komandā rezultatīvākais ar astoņiem punktiem bija Artūrs Lazdiņš.

Sestdien “Tenax” izbraukumā ar 27:30 zaudēja Lietuvas komandai Viļņas “Šviesa”, bet “Celtnieks” ar rezultātu 24:25 piekāpās Baltkrievijas klubam Minskas SKA.

Latvijas komandām šīs bija pirmās Baltijas līgas spēles pēc vairāk nekā mēnesi ilgas pauzes, kas bija saistīta ar izlašu pārtraukumu, valstsvienībām piedaloties 2019.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Kā vēstīts, Latvijas izlase turnīrā Klaipēdā palika otrā un netika uz pasaules čempionāta kvalifikācijas “play-off” kārtu.

Baltijas līgas A apakšgrupā līdere ar maksimālajiem 12 punktiem sešās spēlēs ir iepriekšējo divu sezonu turnīra čempione Rīhimeki “Cocks” no Somijas, bet “Tenax” komanda ar astoņiem punktiem septiņos mačos pacēlusies uz otro pozīciju, apsteidzot “Dragunas”, kam ir tikpat punkti. Sešus punktus guvusi “Šviesa”, bet apakšgrupā tabulu ar diviem punktiem noslēdz Igaunijas komandas “Kehra”/”Horizon Pulp&Paper” un “Viljandi”.

B apakšgrupā līderei Zaporožjes ZTR no Ukrainas ir 12 punkti septiņos mačos, pa 11 punktiem guvusi Igaunijas komanda Pilvas “Serviti” un SKA, bet pa diviem punktiem ir “Tallinn”, “Celtnieka” un Kauņas “Granitas-Karys” handbolistiem, kas savā starpā sadalīs pēdējo ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru.

Šīs sezonas Baltijas līgā startē 12 komandas, kas sadalītas divās apakšgrupās pa sešām katrā. Pēc divu apļu turnīra katras grupas četras labākās vienības iekļūs ceturtdaļfinālā, kas norisināsies nākamā gada pavasarī.

“Celtnieka” komanda iepriekšējā Baltijas līgas sezonā savā apakšgrupā palika sestā un izslēgšanas turnīram nekvalificējās. Savukārt “Tenax” vienība bija trešā savā apakšgrupā un ceturtdaļfinālā divu spēļu summā zaudēja Minskas SKA.