“Tenax” un “Ogre”/”Miandum” gūst uzvaras Baltijas līgas pirmajās spēlēs 0

Latvijas komandas Dobeles “Tenax” un “Ogre”/”Miandum” sestdien ar uzvarām iesāka jauno Baltijas handbola līgas sezonu.
Valsts čempioni “Tenax” ar rezultātu 33:32 (14:18) savā laukumā sīvā cīņā apspēlēja Baltkrievijas vienību Brestas “Meškov 2”. Pa sešiem vārtiem uzvarētājiem guva Toms Lielais, Andis Ērmanis un Oskars Arājs.
Tikmēr “Ogre”/”Miandum” savā debijas Baltijas līgas spēlē ar 34:30 (16:16) savās mājās pieveica citu Latvijas vienību “Celtnieks”. Vēl 51.minūtē “Celtnieks” spēja izvirzīties vadībā ar rezultātu 29:27, bet cīņas beigās laukumā dominēja mājinieki.
Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja Artis Kurmēns, kurš izcēlās ar 14/4 gūtajiem vārtiem. Tikmēr pa sešām reizēm bumbu vārtos ieraidīja Artis un Arvis Laganovski.
Savukārt “Celtniekam” astoņus vārtus guva Aivars Čikuts.
Turpinājumā svētdien “Tenax” uzņems citu Baltkrievijas vienību Minskas “Vitjaz”. Ar šo komandu Dobeles handbolisti divreiz pērn tikās Baltijas līgas Izaicinājuma kausā, divreiz uzvarot – pirmajā mačā “Tenax” bija pārāki sīvā cīņā ar 31:29, savukārt otrajā mačā izrēķinājās ar baltkrieviem 51:30.
Šogad Baltijas handbola līgā piedalās 12 komandas, kas sadalītas divās apakšgrupās. Pēc divu apļu turnīra katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet tā uzvarētāji iekļūs “Final Four”.