×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Tendeces trauku modē

trauki2

Frankfurtē pie Mainas gadskārtējā trauku, virtuves piederumu un dizaina mesē “Ambiente 2012” bija manāma aktuāla tendence – galdu moderni servēt atbilstoši gadalaikam un tajā laikā valdošajām krāsām dabā. Tas nozīmē, ka, piemēram, rudenī neizmantos koši zaļu krāsu, lai uzlabotu noskaņojumu, bet vasarā nebūs aktuāls atturīgs galda klājums vēsos toņos.

 

Vienvārd’ sakot, tām krāsām, ko redzam aiz loga, jāparādās arī galda klājumā.

Kā uzklāt skaistu un modernu galdu, izmantojot jau esošos traukus un piepērkot klāt kaut ko jaunu? Telpu dekoratore Natālija Milkna iesaka rīkoties tā: “Trauku saskaņošana vienmēr būs kā spēle. Turklāt tajā iesaistās ne tikai trauki, bet visi galda piederumi, galdauts un pat telpas noskaņa, kurā galds atrodas. Šīs spēles noteikumus iemācīties nav grūti – traukus var komplektēt pēc asociācijām, izvēloties līdzīgu formu, krāsu vai zīmējumu, bet iespējams izmantot arī šķietami pilnīgi atšķirīgus piederumus.”

* Visvieglāk komplektēt baltos traukus, tomēr tad, lai galda klājums neizskatītos vienmuļš, jāimprovizē ar spilgtākiem aksesuāriem un tekstilijām vai jāizvēlas trauki ar interesantu formu.

* Ja komplektē pēc asociācijām – piemēram, lielajiem baltajiem šķīvjiem labi piestāvēs mazāki balti šķīvīši ar zilu vai violetu maliņu vai sīku ziediņu rakstu. Koši servēšanas šķīvji labi izskatīsies kopā ar baltiem šķīvjiem, kuru apdrukā izmantota tā pati košā krāsa.

* Ja komplektē atšķirīgo – piemēram, matēti trauki labi izskatīsies uz lakota galda, bet porcelāna servīze labāk izcelsies uz rupja linu galdauta, nevis uz zīda vai batista izstrādājuma, jo darbosies pretstatu spēle, kas patlaban ļoti aktuāla interjera veidošanā. Modē ir miksēt absolūti visu – vecus, nolupušus galdiņus ar mežģīņu audumu, mūsdienu dizaina elementus ar seniem lauku sētas piederumiem, 60. gadu mēbeles ar košiem grafiskiem rakstiem apdares materiālos un tekstilijās u. tml.

* Glāzes vislabāk piemeklēt tādā krāsā, kādā ir raksts uz šķīvjiem.

 

Uzziņa

* Krāsās aktuāli visi violetie toņi, dažādu nianšu zaļais, gaiši zilā krāsa un nemainīgi baltais.

* Faktūras ziņā modē apdruka, spilgtu krāsu akcenti, ziedu raksti, svītras.

* Trauku formā turpinās meklējumi pēc aizvien funkcionālākiem traukiem – jaunajās kolekcijās aktuāli dažādi paplātveida šķīvji ar iedobēm tasītei vai galda piederumiem, trauciņi ar ērtiem rokturiem, snīpīšiem, osām utt.

* Materiālu jomā līdzās tradicionālajiem materiāliem šogad parādās arī koks. Tas tiek veiksmīgi kombinēts ar keramiku, metālu un pat porcelānu. Trauki no koka vai ar koka elementiem izskatās ekoloģiski, dabiski, stilīgi. Turklāt tam ir arī funkcionāli labas īpašības. Pateicoties koka vājajai siltuma vadītspējai, ēdiens šajos traukos ilgāk saglabājas silts.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+