Sports
Futbols

Tendences ļoti dīvainas – “RFS” par iespējamu tiesnešu sazvērestību0


“RFS” spēle pret “Riga”
“RFS” spēle pret “Riga”
Foto: “RFS”

Viena no Latvijas futbola čempionāta favorītēm “RFS” publiskā paziņojumā norāda uz ļoti dīvainām tiesāšanas tendencēm, kas liek domāt, ka apzināti tiek gremdētas vienības iespējas izcīnīt titulu.

“RFS” Latvijas čempionātā ilgi bija līdere, bet nu zaudējusi trīs spēles pēc kārtas un kopvērtējumā par sešiem punktiem atpaliek no “Riga”, tiesa, vēl ir spēle rezervē. Pēc zaudējuma viesos pret “Liepāja/Mogo” (0:1) klubs izplatījis paziņojumu:

“Visas sezonas garumā Latvijas čempionātu satricina rupjas tiesnešu kļūdas. Tiesnešu līmenis Latvijā ir katastrofāli zems, un netiek veikti nekādi pasākumi, lai uzlabotu situāciju, neskatoties uz atkārtotiem klubu un Futbola Virslīgas iesniegumiem LFF. Tiesneša rupjā kļūda kārtējo reizi ietekmēja Virslīgas spēles rezultātu. Konkrētajā gadījumā 21. kārtas spēles rezultātu starp FC “Liepāja/Mogo” un “RFS”. Mūsu klubs, kas cīnās par pirmo vietu Latvijas čempionātā, nevar klusēt un palikt malā, kad tiesnesis patvaļīgi izlemj čempionāta likteni.

Lūdzam iepazīties ar minēto spēles epizodi: 57. minūtē, kad rezultāts bija 0-0, tiesnesis Vitālijs Spasjoņņikovs nepiešķīra acīmredzamu vienpadsmit metru soda sitienu uz pretinieka vārtiem (skatīt video un fotogrāfijas zemāk).

Tiesnesis bija perfektā pozīcijā, 3-4 metru attālumā no epizodes, bet tomēr nolēma ignorēt epizodi,

kurā šaubas par pārkāpumu var rasties tikai aklajam. Turklāt spēlētājs, kurš veica pārkāpumu soda laukumā jau pirms tam bija saņēmis dzelteno kartīti un saņemot otro kartīti, atstātu savu komandu mazākumā. Šāda veida “kļūda” rada daudz diskusiju sabiedrībā par patiesu, neatkarīgu tiesāšanu un kaitē visa čempionāta imidžam.

Šis ir mūsu trešais gads Virslīgā, un šo trīs gadu laikā problēmas ar tiesnešiem ir tikai degradējušās.

Neskatoties uz to, ka Instat statistikas dati liecina par to, ka “RFS” ir viena no līderiem pēc uzbrūkošo darbību skaita un līderis iesisto vārtu skaita ziņā, 11 metru sitienus izpildām divas reizes retāk nekā mūsu tiešie konkurenti

(7 sitieni FK “Ventspils”, 6 “Riga” un tikai 3 “RFS”).

Turklāt, tiešo konkurentu “Riga” spēlētāji pēdējo 6 spēļu laikā saņēmuši 7 dzeltenās kartītes un 3 no tām tika iegūtas vienā spēlē no Lietuvas galvenā tiesneša. Jāpiemin, ka šajā pašā periodā “RFS” kartīšu skaits ir ievērojami palielinājies (24 dzeltenās un divas sarkanās kartītes). Tendence ir ļoti dīvaina, jo tikai divos klubos ir novērojami šādi diametrāli pretējā virziena rādītāji, savukārt, kartīšu sadalījums citiem klubiem gandrīz visā sacensību laikā ir nemainīgs.

Mūsu klubs vēlas pievērst uzmanību šai problēmai, jo tas nav pirmais incidents šajā sezonā, un, lai gan presē šī problēma nav pietiekami izgaismota, visiem ir skaidrs, ka tā pastāv un tagad ir tik aktuāla kā nekad. Laikam būtu lieki piebilst, ja nekas nemainīsies, tad mūsu futbols un Virslīga nevarēs normāli attīstīties, nesaskaņas palielināsies, un investori zaudēs interesi ieguldīt līdzekļus mūsu futbolā. Mēs lūdzam Latvijas Futbola federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu, ģenerālsekretāru Edgaru Pukinski, tiesnešu nodaļas vadītājs Vadimu Čerņikovu uzņemties risināt šīs tik ļoti aktuālās problēmas, kas kaitē mūsu futbolam no iekšpuses, un atjaunot profesionālismu un godīgumu mūsu tiesnešu korpusā.”

LA.lv