Sports
Citi sporta veidi

Tenisa dāmām Federāciju kausa Pasaules pirmās grupas sasniegšanai mājās būs jāpārvar Vācijas barjera0


Latvijas sieviešu tenisa izlasei, kuras kapteinis ir Adrians Žguns, aprīlī būs jācīnās pret Vācijas tenisistēm.
Latvijas sieviešu tenisa izlasei, kuras kapteinis ir Adrians Žguns, aprīlī būs jācīnās pret Vācijas tenisistēm.
Foto: Ansis Ventiņš

Latvijas sieviešu tenisa izlase pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā savā laukumā tiksies ar Vāciju, noskaidrojās otrdien notikušajā izlozē.

Mači norisināsies 20. un 21.aprīlī. Uzvarētāja nodrošinās vietu Pasaules pirmajā grupā, bet zaudētāja nākamsezon spēlēs Pasaules otrajā grupā.

Jau ziņots, ka Latvija Pasaules otrās grupas pirmās kārtas duelī ar 4-0 uzvarēja Slovākiju, tādējādi izcīnot ceļazīmi uz pārspēlēm par vietu Pasaules pirmajā grupā. Tikmēr Vācija Pasaules pirmās grupas ceturtdaļfinālā ar 0-4 piekāpās Baltkrievijai.

Pārējās pārspēlēs Čehija savā laukumā uzņems Kanādu, ASV mājās cīnīsies ar Šveici un Beļģija pie sevis uzņems Spāniju.

Pasaules pirmajā grupā cīņas par trofeju turpina Rumānija, Francija, Baltkrievija un Austrālija.

Latvija, Kanāda, Spānija un Šveice kā Pasaules otrās grupas pirmās kārtas uzvarētājas bija starp neizsētajām tenisistēm. Savukārt izsēto komandu grozā pirmais numurs bija Čehijai, otrais ASV, trešais Vācijai, bet ceturtais – Beļģijai.

Latvijai duelī ar Slovākiju palīdzēja pašmāju vadošās tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko. Tāpat komandas sastāvā bija Diāna Marcinkēviča, Daniela Vismane un Patrīcija Špaka. Latviju cīņā veda kapteinis Adrians Žguns.

Tikmēr Vācijai duelī pret Baltkrieviju nepalīdzēja abas vadošās tenisistes – planētas sestā rakete Angelika Kerbere un WTA ranga 16.numurs Jūlija Gērgesa. Tiesa, vācietēm palīdzēja tādas zināmas tenisistes kā Tatjana Marija, Andrea Petkoviča, Mona Bartela un Laura Zīgemunda.

Saistītie raksti

Vācija ir 1987. un 1992.gada Federāciju kausa ieguvēja. Pirms pieciem gadiem vācietes pēc 22 gadu pārtraukuma atgriezās Federāciju kausa finālā, kurā atzina Čehijas pārākumu, bet pērn vācietes apstājās pusfinālā, arī zaudējot čehietēm, kuras vēlāk tika pie kausa.

Latvijas sieviešu tenisa izlase ar Ostapenko, Sevastovu, Marcinkēviču un Vismani sastāvā pagājušā gada aprīlī uzvarēja pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules otrajā grupā, iekļūstot starp planētas 16 labākajām komandām. Latvija Pasaules grupā spēlēja arī 1993.gadā, kad tajā bija 32 komandas.

LA.lv