×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

“Terem” kvarteta kino mūzikas virpulī


ReklāmfotoReklāmfoto

Rīgā atgriežas pasaulslavenā Sanktpēterburgas “Terem” kvarteta mūziķi. Rīgas Kongresu namā 18. decembrī gaidāmajā koncertā “Pasaules kino šedevri” skanēs dažādu laiku un valstu kinofilmu mūzika – kino klasikas tēmas, padomju kino pazīstamākās melodijas un mūsdienu filmu grāvēji. 


 

Astoņdesmitajos gados Sanktpēterburgā izveidotais “Terem” kvartets savā daiļradē apvieno populāru mūzikas tēmu atskaņošanu, izmantojot krievu tautas mūzikas instrumentus – domru, bajānu un basa balalaiku – oriģinālus aranžējumus un atraktīvu skatuvisko izpildījumu.

Dēvēts arī par vienu no Krievijas nacionālās kultūras redzamākajām vizītkartēm, tas ir populārs visā pasaulē. Kvarteta mūziķi karjeras laikā snieguši vairāk nekā 3000 koncertus 60 pasaules valstīs un piedalījušies 63 starptautiskos festivālos – šogad koncertēts gan Japānā un Francijā, gan Somijā, Lielbritānijā un citur.  

Kvartets pašmāju publikai jau labi pazīstams – mūziķi ir bieži viesi Rīgā, lāgiem saspēlējot ar pašmāju starpžanru apvienību “Melo-M”. Šoreiz “Terem” unikālajā izpildījumā skanēs gan tēmas no pasaules kino klasikas – Andreja Tarkovska filmas “Solaris” un Frederiko Felīni “Amarcord”, gan padomju kino pazīstamākās melodijas – “Nenotveramie atriebēji”, gan pazīstami motīvi no Holivudas un Eiropas kino filmām “Neiespējamā misija”, “Amēlija” un citām.

Mūziķi sola arī Eiropas pirmatskaņojumu – skaņdarba “Štirlica bēgšana un Keta” jaunu versiju no kinofilmas “Septiņpadsmit pavasara mirkļi”, gan iespēju dzirdēt viņu oriģinālos mūzikas instrumentus kas, starp citu, pavasarī gandrīz tikuši pilnībā iznīcināti plūdos, bet nu ir atjaunoti un Rīgā sākšot jaunu dzīvi. Protams, koncertā skanēs arī kvarteta visu laiku atzītākie skaņdarbi no tā pamatrepertuāra.

“Rīga ir īpaša vieta, un mēs vienmēr ar nepacietību un satraukumu gaidām iespēju šeit uzstāties,” stāsta “Terem” kvarteta mūziķis Andrejs Smirnovs (bajāns).

“Mūsu pieredze liecina, ka rīdzinieki ir eiropeiska un inteliģenta, bet ļoti prasīga publika, kas labi uztver mūziku un pienācīgi novērtē mūziķu sniegumu tikai tad, ja tas ir profesionāls un mūziķi spēlē, sevi nežēlojot.”

Kopā ar A. Smirnovu kvartetā muzicē vēl trīs pieredzējuši instrumentālisti: Andrejs Konstantinovs (mazā domra), Aleksejs Barščevs (alta domra) un Mihails Dzjudze (basa balalaika).

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.00

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena : Ls 8 – 35

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+