×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

Teritoriju revitalizācijai reģionos paredz atvēlēt vairāk nekā 311 miljonus eiro

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Valdība šodien atbalstīja Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma apgūšanas noteikumus, kas paredz teritoriju revitalizācijai reģionos atvēlēt 311 321 944 eiro.

No kopējās pieejamās summas 264 623 652 eiro būs Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, bet nacionālais finansējums – ne mazāks kā 46 698 292 eiro.

Projekti tiks īstenoti trīs atlases kārtās, kur pirmajā atlases kārtā pieejamais finansējums būs ne mazāks kā 141 456 415 eiro, otrajā kārtā tas būs 108 398 439 eiro, bet trešajā atlases kārtā – 52 247 026 eiro.

Projektu iesniedzēji varēs būt nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru un to funkcionālo teritoriju pašvaldības, saimnieciskās darbības veicēji un iedzīvotāji. Finansējuma izlietojuma mērķis ir teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību attīstības programmām, nodrošinot videi draudzīgu un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darbvietu radīšanu.

Noteikumu projektā definēti arī rezultatīvie rādītāji, kas jāsasniedz, īstenojot projektus, piemēram, atjaunoto degradēto teritoriju platībai jābūt vismaz 622 hektāriem, jaunizveidoto darbvietu skaitam – vismaz 4341, savukārt komersantu, kuri atrodas atbalstītajā teritorijā, nefinanšu investīcijas pašu nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos – vismaz 264 623 652. Īstenojot projektus, ir jāpanāk, ka līdz 2023. gadam privātajā sektorā, kur ražošanas vai pakalpojuma sniegšanas vieta ir nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru teritorija un to funkcionālas teritorijas, ir vismaz 446 300 strādājošo.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzsver, ka pašreizējās tendences ekonomiskajā aktivitātē un privāto investīciju piesaistē reģionos liecina, ka nozīmīga problēma saimnieciskās darbības attīstībai ir nepilnīga publiskā un inženierkomunikāciju infrastruktūra. Lai uzlabotu bijušo rūpniecisko teritoriju un citu degradēto teritoriju pievilcību, tādējādi veicinot nodarbinātības iespēju uzlabošanos iedzīvotājiem nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centros, un īpaši, Latgales plānošanas reģiona attīstības programmas pielikumā noteikto teritoriju pašvaldībās, nepieciešams veikt ieguldījumus rūpniecisko teritoriju un citu uzņēmējdarbībai plānoto vai izmantoto degradēto teritoriju atjaunošanā un pielāgot tās jaunu uzņēmumu izvietošanai tajās vai esošo paplašināšanai. Tas pašvaldībās sekmēs gan nodarbinātību, gan ekonomisko attīstību.

Ministru kabineta rīkojuma projekts paredz, ka Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Jūrmalas, Liepājas, Rīgas, Rēzeknes, Valmieras un Ventspils pilsētas pašvaldībām uzaicinājumus iesniegt projektus nosūtīs pēc tam, kad no Eiropas Komisijas tiks saņemts apstiprinājums par darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām” plānoto pasākumu atbilstību valsts atbalsta nosacījumiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā aģentūru LETA informēja, ka pašvaldības par šiem līdzekļiem varēs īstenot tādus projektus, kas to attīstības programmās noteikti kā prioritāri publiskās infrastruktūras investīciju projekti, kas veicinātu pilsētvides revitalizāciju un atbalstītu labiekārtošanas darbus bijušajās rūpnieciskajās teritorijās. Projektus varēs īstenot vietās vai pilsētas daļās, kas līdzšinējā laikā ir izmantotas, apbūvētas vai plānotas uzņēmējdarbības aktivitātēm, bet kurās šobrīd uzņēmējdarbības aktivitātes un nodarbinātība nav apmierinošā līmenī, tā saucamajās citās degradētajās teritorijās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+