Latvijā
Rīga

Termiņi vēl neesot pārkāpti, būvnieki aicina rīdziniekus vēl nedaudz pieciest ielu remontus 16


SIA “Roadeks” valdes priekšsēdētājs Uldis Klapers (no kreisās), ceļu būves firmas SIA “Binders” valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja un ceļu būves kompānijas AS “A.C.B.” valdes priekšsēdētājs Valdis Lejnieks pēc tikšanās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, kurā pārrunāja remontdarbu gaitu Rīgas ielās.
SIA “Roadeks” valdes priekšsēdētājs Uldis Klapers (no kreisās), ceļu būves firmas SIA “Binders” valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja un ceļu būves kompānijas AS “A.C.B.” valdes priekšsēdētājs Valdis Lejnieks pēc tikšanās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, kurā pārrunāja remontdarbu gaitu Rīgas ielās.
Foto – LETA

Būvnieki, kas veic būvdarbus vairākās Rīgas ielās, ir apņēmības pilni pabeigt darbus, iekļaujoties noteiktajos termiņos, žurnālistiem šodien teica būvniekus pārstāvošo uzņēmumu vadītāji.

Ceļu būves kompānijas AS “A.C.B.” valdes priekšsēdētājs Valdis Lejnieks arī atzīmēja, ka darbus iecerēts pabeigt, neskatoties uz to, ka tie sākti vēlāk, nekā būtu vajadzējis, kā arī neskatoties uz sliktajiem laikapstākļiem, kas traucē būvdarbu veikšanu.

Arī SIA “Roadeks” valdes priekšsēdētājs Uldis Klapers atzina, ka laikapstākļi ietekmē būvdarbu veikšanu, jo esot tādi darba veidi, ko nevar veikt lietus laikā. “Demontēt var kaut ko, bet nevar veikt būvniecību,” viņš uzsvēra.

Klapers atklāja, ka tiem posmiem, kuru pabeigšanas termiņš ir līdz septembra sākumam, būvdarbu laiks iepriekš ir ierēķināts ar rezervi, iepriekš jau prognozējot arī lietainos laikapstākļus un rēķinoties ar tiem.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) žurnālistiem atzina, ka par patlaban izveidojušos situāciju, kad vairākās Rīgas ielās, kurās tiek veikti būvdarbi, ir ļoti apgrūtināta vai gandrīz neiespējama pārvietošanās, nav atbildīgi būvnieki. Par to bija atbildīgs Rīgas domes Satiksmes departaments, viņš uzsvēra.

Bet Lejnieks piebilda, ka iedzīvotājiem ir jāņem vērā notiekošie darbi un diemžēl, bet kādu laiku jāsamierinās ar situāciju. “Būvlaukums ir būvlaukums. Šobrīd ir palikušas kādas trīs nedēļas līdz termiņam. Ar kaut kādām neērtībām vienmēr ir jāsamierinās. Es nedomāju, ka ar darbu organizāciju ir darīts kaut kas nepareizi, jo, lai uztaisītu kaut ko jaunu, ir jānojauc vecais,” viņš pauda.

Taujāts, vai iekļaušanās termiņā, kas vairākiem ielu posmiem ir 31.augusts, nepasliktinās kvalitāti, Ušakovs norādīja, ka gadījumā, ja būs jāizvēlas starp termiņu (31.augustu) vai kvalitāti, priekšroka tiks dota kvalitātei, pagarinot darbus par vēl dažām dienām.

Ušakovs arī informēja, ka līdz 31.augustam plānots pabeigt Brīvības ielas posma no Raiņa bulvāra līdz Dzirnavu ielai brauktuvi un ietvi. Brīvības ielas posmu no Dzirnavu ielas līdz Lāčplēša ielai plānots pabeigt līdz 5.septembrim, posmā no VEF tilta līdz Teikai braucamās daļas termiņš ir 31.augusts, ietves – 15.septembris, braucamo daļu no Teikas līdz Juglai plānots pabeigt līdz 31.augustam, ietves līdz 8.septembrim.

Bet Brīvības ielas posmā no Lāčplēša ielas līdz VEF tiltam braucamās daļas remontdarbu termiņš ir 31.augusts, ietves – vai nu 8., vai 10.septembris.

Lāčplēša ielas posmā no Salu tilta līdz Avotu ielai braucamo daļu plānots pabeigt 3.septembrī, kas ir vēlākais datums, ietves – līdz 31.augustam. No Avotu ielas līdz Aleksandra Čaka ielai braucamās daļas pabeigšanas termiņš ir 31.augusts, ietves – 10.septembris. Posmā no Čaka ielas līdz Tērbatas ielai gan brauktuves, gan ietves pabeigšanas datums ir 15.septembris. No Tērbatas ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, kur notiek liela apjoma darbi, nodošanas laiks ir 15.oktobris.

Krišjāņa Barona ielas posmu no Vecrīgas līdz Elizabetes ielai paredzēts pabeigt līdz 31.augustam, bet no Elizabetes ielas līdz VEF tiltam – līdz 10.oktobrim. Braucamās daļas nodošanas un defektu novēršanas termiņš ir 31.augusts.

Juglas ielas braucamās daļas remonts beigsies līdz 31.augustam. Šajā ielā visu iepriekšējo gadu tika mainītas komunikācijas, savukārt šogad uzklāts jauns asfalta segums, norādīja Ušakovs.

Viņš vēlreiz uzsvēra, ka šādu termiņu noteikšana ir skaidrojama ar to, ka būvniekiem bija jāsāk darbi vēlāk no viņiem neatkarīgu iemeslu un apstākļu dēļ. “Šajā situācijā vainot būvniekus par to, ka tie darbi tiks pabeigti vai nu 5.septembrī, vai, piemēram, 5.oktobrī absolūti nebūtu pamatoti,” pauda Ušakovs.

Jau ziņots, ka vakar, 16.augustā, par Rīgas ielu remontdarbu gaitu no amata atstādināts Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs. Pēc būvsezonas beigām tāpat tiks lemts par citu departamenta darbinieku panākumiem un neveiksmēm.

LA.lv