Latvijā
Sabiedrība

Terminu “nereģistrētas laulāto attiecības” aizstāj ar “pastāvīgām intīmām attiecībām”27

Foto LETA

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, terminu “nereģistrētas laulāto attiecības” aizstājot ar “pastāvīgām intīmām attiecībām”.

Saeimas Juridiskās komisijā iepriekš raisījās plašas debates par juridiskā termina “nereģistrētas laulāto attiecības” atrašanos Krimināllikumā. Strīdīgā frāze atrodas Krimināllikuma 48.pantā, kurā noteikti vainu pastiprinoši apstākļi, kā arī vairākos pantos, kuros noteikts sods par tīšu miesas bojājumu nodarīšanu.

Diskusija par šīs frāzes juridisko atbilstību sākās, komisijai lūdzot Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes ekspertu viedokli par to, vai tā ir tiesiski noteikta un pielietojama likumdošanā. Ekspertu atbildē tika norādīts, ka “nereģistrētas laulāto attiecības” juridiski nav pietiekoši skaidri definēta frāze, lai to varētu izmantot, nosakot nozieguma kvalifikāciju.

Tieslietu ministrijas (TM) parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks (VL-TB/LNNK) iepriekš komisijai norādīja, ka šis termins ir izmantots vairākos citus likumu pantos, taču TM piekrīt tam, ka nav skaidras juridiskas izpratnes par tā lietojumu. Komisija arī uzklausīja Iekšlietu ministrijas un Ģenerālprokuratūras viedokļus par piedāvātājiem terminiem un vienojās, ka pašreizējā redakcijā esošais termins “nereģistrētās laulāto attiecībās” nav likumīgi korekts.

Tāpēc nolemts mainīt izmantoto terminu.

LA.lv