×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
26. aprīlis, 2018
Drukāt

Terminu “nereģistrētas laulāto attiecības” aizstāj ar “pastāvīgām intīmām attiecībām” (28)

Foto LETAFoto LETA

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, terminu “nereģistrētas laulāto attiecības” aizstājot ar “pastāvīgām intīmām attiecībām”.

Saeimas Juridiskās komisijā iepriekš raisījās plašas debates par juridiskā termina “nereģistrētas laulāto attiecības” atrašanos Krimināllikumā. Strīdīgā frāze atrodas Krimināllikuma 48.pantā, kurā noteikti vainu pastiprinoši apstākļi, kā arī vairākos pantos, kuros noteikts sods par tīšu miesas bojājumu nodarīšanu.

Diskusija par šīs frāzes juridisko atbilstību sākās, komisijai lūdzot Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes ekspertu viedokli par to, vai tā ir tiesiski noteikta un pielietojama likumdošanā. Ekspertu atbildē tika norādīts, ka “nereģistrētas laulāto attiecības” juridiski nav pietiekoši skaidri definēta frāze, lai to varētu izmantot, nosakot nozieguma kvalifikāciju.

Tieslietu ministrijas (TM) parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks (VL-TB/LNNK) iepriekš komisijai norādīja, ka šis termins ir izmantots vairākos citus likumu pantos, taču TM piekrīt tam, ka nav skaidras juridiskas izpratnes par tā lietojumu. Komisija arī uzklausīja Iekšlietu ministrijas un Ģenerālprokuratūras viedokļus par piedāvātājiem terminiem un vienojās, ka pašreizējā redakcijā esošais termins “nereģistrētās laulāto attiecībās” nav likumīgi korekts.

Tāpēc nolemts mainīt izmantoto terminu.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Esat laulībā? Nē. Mēs tikai pisamies.

 2. seks maniaku attiecības, izlaidība

 3. Saeimai laikam navpar ko citu spriest. Darba imitacija.Vardu sakot.Sauc ka gribi ka tikai naudu maksa. Spriediet ka palielinat ienemumus nepalielinot nodoklus. Mes esam parveryusies par valsti kupi prodai. Neko nerazojam ta tikai tirgot letas smotkas. Rupniecibu iznicinaja.Laukus ari tulit bus piebeigusi. Celus nolaidusi lidz klinkim. Talak nav kur. Bet paskatieties uz to mudzu algam saeima.

 4. Kapēc nevarēja būt “nereģistrēta kopdzīve”? Vai tiešām nevienam (!) deputātam un PAT juristam neienāca prātā, cik absurds ir pašreizējais labojums? Tā autoriem steidzami jāmācās loģika un jāpalasa jel kāda latviešu valodas vārdnīca. Pastāvīgas intīmas attiecības taču var būt arī bez kopdzīves, turklāt neatkarīgi no tā, vai cilvēki ir vai nav precējušies…

  • Iesmējiens! Ko nozīmē- pastāvīgas ,no cik reizēm skaitās pastāvīgas un no cik reizēm pārtrauktās!!!??? Nē nu to tikai var izdomāt Latvijas valdības dižgari! Ja tagad mums ar manējo kāds prasīs- vai tad neesat vēl oficiāli precējušies, šķelmīgi teikšu- nē mēs vēl esam pastāvīgās intīmās attiecībās un tā līdz mūža galam! Ja jau tā atzīts valdības statūtos,tad jādara ko var un cik tik ilgi var! Statusu nemainīsim!

 5. Jājautā-Kas ir intīms?Daudzi nodomās-sekss.Bet ,ja nereģistrēta kopdzīve ir bez seksa?Bet varbūt tuvība?Cik daudzi dzīvo kopā zem viena jumta,bet dažādās istabās bērnu vai kredītu dēļ?

 6. Tad jau jāievieš arī termins “reģistrētas intīmās attiecības”, lai neapdalīto tos, kas papīrus parakstījuši!

  • Grietinj..vari jau pafantazeet, bet…redzi, tos, kuri savas attieciibas maak un var sakaartot viss apmierina..taatad tur neviens neko neprasa mainiit..nemieriigi ir tie, kuri nekaadi nevar sakaartot taas attieciibas..un tad nu naakaas kaut ko izdomaat..

 7. Interesanti cilveeki..lai brauktu ar auto..jaanokarto eksaameni un jasanjem vadiitaaja aplieciiba..oficiaali..un nevienam nerodaas jaautaajums vai nevareetu nu ta bez eksameniem kaut kaadus citus “papiirus” dabuut un braukaat..nee..tikai ta kaa ir..un punkts..bet tik nopietnaa jautaajumaa ka gimene, beernu radiishana mees gribam kaut ko pa kaktiem nomudzinaat..negribam sakartot attieciibas kaa naakaas..pasnaavniekus agraak arii kapseetaa neglabaaja..un viss…kaut kaadai kaartiibai tacu jaabuut…ir pari, kuri sakaarto savas attieciibas..un viss..visi tie,kuri to negrib,lai pashi par sevi arii domaa..vai mums veel tur galvu lauziit..

  • Nu ja tas tak viens un tas pats pašnāvnieks vai mīļotais kas dzīvo ar tevi faktiskā kopdzīvē, galvenais lai papīri kārtībā – lai pirms kopdzīves un/vai pašnāvības paraksta dokumentus zaksā, tad attiecības būs kārtībā

 8. Kādas nu intīmas attiecības manos 72 gados? Traki vai stulbi?

  • 😀 Es taisni gribēju to pierakstīt, ja laulība tā arī nav reģistrēta , bet – nu 72 ta 72, bet ja abiem jau 90, tad ko likums vairs nedarbosies, un ne tikai intīmas , bet vēl būs jāpierāda , ka pastāvīgi. 😀 Nē nu slima kas slima tauta.

 9. Kas vainas ir civillaulībai ?!

  • Tāda pati vaina, kā militārajai.

  • stāvoklis nopietns - valsts pastāvēšana briesmās . Atbildēt

   vai nu poļu valoda nepazīst salikteņus(par ko stipri šaubos), vai, tie amatos ielavījušies šoferu dēli(meitas), ir atskaitīti no palīg-skolas 1. klasītes kā neiespējami apmācīt…

 10. Kārtējais absurds,kopdzīve nav sinonīms intīmajām attiecībām.Tādas var vispār nebūt un katrs nakšņo savā istabā.It īpaši ja ir runa par vecāka gada gājuma cilvēkiem.

  • Precīzi. Taisni to gribēju teikt. “Pričom” te “intīmās attiecības”. Galīgi, pat noziedzīgi muļķīgs formulējums.

 11. kopdzīve, dzīvesbiedrs- nosaukumu pietiek. bet, redz, jālien intīmajās attiecībās, respektīvi gultā… slimi.

 12. Defenīcija ir pareiza. Beidzot viens sapratīgs lēmums.

 13. jēzu māt! šito izdomāt,bet ja man ir 70 un man vairs nestāv,bet es dzīvoju kopā ar sievieti bez intīmām atiecībām ko nu ?Šiem atkal jāvācās kopā un jādomā jauns kalumburs!

 14. Tad iznāk , ka , ja nav seksa , tad nav attiecību ? Kārtējais , un ne jau pēdējais , apliecinājums pilnīgai neprofesionalitātei …

 15. Šitāds oficiāls formulējums liek domāt, ka Saeimā ir ievēlēti vai nu tikai absolūti ģimenes cilvēki, vai vecpuiši un vecmeitas, kuri ir svēti pārleicināti, ka ilgāku kopdzīvi bez oficiāli reģistrētas laulības nosaka tikai “pastāvīgas intīmās attiecības”. Par to, kā tas ir īstenībā, viņiem nav priekšstata un viņi pat negrib zināt, uzskatot, ir ir visgudri. Es no savas un savu draugu pieredzes zinu, ka ir pavisam citādi. Bet Saeimu var atkal apsveikt, ka ir ilgi diskutēts un paveikts kārtējais “it kā” darbs.

Draugiem Facebook Twitter Google+