Ekonomika
Īpašums

Termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā pērkot gan Kremļa disidenti, gan mafijas pārstāvji 16

Foto – LETA

Kopš paaugstināts termiņuzturēšanās atļauju cenu slieksnis, strauji krities pieprasījums pēc šā pakalpojuma. Divu gadu laikā saņemti tikai 313 pieteikumi. Drošības policija (DP) “TV3 Ziņām” skaidro, ka atļauju pircēju vidū ir ļoti dažādi cilvēki – gan godīgi uzņēmēji, kuri bēg no Putina režīma, gan arī organizētās noziedzības pārstāvji, kuru iepludinātās naudas legālo izcelsmi pārbaudīt ir teju neiespējami.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), kas izsniedz šīs atļaujas, raidījumam atklāj, ka gribētāju skaits strauji sarucis jau kopš 2014. gada. Toreiz tika noteikts, ka ārvalstniekam, ja vēlas tikt pie uzturēšanās atļaujas, jāiegādājas 250 000 eiro vērts īpašums, ja vēlas tikt pie uzturēšanās atļaujas.

“Kritums ir biji ļoti, ļoti liels. Divu gadu laikā ir bijuši tikai 313 pieteikumi no personām, kuri ir iegādājušies šādus īpašumus,” skaidro PMLP pārstāve Maira Roze.

Kopējais pieteikumu skaits visas šīs kampaņas laikā bijis ap 6000, tātad kritums patiešām iespaidīgs.

DP informē, ka termiņuzturēšanās atļaujas interesē plašu Krievijas iedzīvotāju loku – sākot no godīgiem, pārtikušiem un proeiropeiskiem krieviem, līdz mafijas struktūru darboņiem.

Saistītie raksti

“Ir esošā politiskā režīma bēgļi, cilvēki, kas skatās no ekonomiskā viedokļa, ir cilvēki, kas saistīti ar organizēto noziedzību un mēģina savu naudu šeit legalizēt,” atklāj DP pārstāvis Ēriks Cinkuss.

Latvijas drošībnieku iespējas noskaidrot termiņuzturēšanās biznesā iepludinātās nauda izcelsmi esot ļoti minimālas. Vienlaikus DP akcentē, ka runa esot tikai par dažiem aizdomīgiem darījumiem, nevis par sistēmu, kāda esot bijusi vērojama vēl pirms pāris gadiem.

Vairāk pievienotajā video:

LA.lv