Dabā
Laika ziņas

Termometra stabiņš slīdēs krietni uz leju: jaunākā prognoze un brīdinājums 7 dienām0

Foto-LETA/AFP

Pēc vējainākas un nokrišņiem bagātākas nedēļas, pastiprinoties anticiklona ietekmei, nākamajā nedēļā laiks kļūs sausāks un termometra stabiņš slīdēs uz leju, liecina jaunākā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognoze septiņām dienām.

Sinoptiķi īpaši vērš uzmanību uz gaidāmo salu 25. janvāra naktī un dienā.

Brīvdienās un nedēļas sākumā, ciklonam lēnām atkāpjoties, vietām vēl gaidāma neliela līdz mērena snigšana, galvenokārt, centrālajos un austrumu rajonos.

Būtisks sniega segas pieaugums nav gaidāms, bet, salam nomainot atkusni, veidosies apledojums.

Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā saglabāsies -1…-6 grādu robežās, bet piekrastes rajonos būs siltāks: +1…-4.

Naktī uz pirmdienu gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies. Vietām, galvenokārt Kurzemē un līča piekrastē, nedaudz snigs, taču kopumā debesis biežāk skaidrosies un dienas būs saulainas.

Nedēļas pirmajā pusē termometra stabiņš naktīs noslīdēs līdz -7…-12 grādu atzīmei, arī dienas laikā, spīdot saulei, temperatūra saglabāsies zema: -5….-10, piekrastes teritorijās naktī un dienā 0…-5.

Darba nedēļas vidū un beigās nokrišņi nav gaidāmi, debesis daudzviet skaidrosies. No ziemeļiem ieplūdīs aukstāka gaisa masa, un, pūšot lēnam vējam, pastāv liela varbūtība, ka gaisa temperatūra pazemināsies līdz -16…-21 grādam un, iespējams, vēl vairāk.

LA.lv