Uncategorized

Teroraktā pie baznīcas Nigērijā un kristiešu atriebības uzbrukumos septiņi bojāgājušie 16

Foto-LETA/AFP

Nigērijas ziemeļu pilsētā Kadunā svētdien gāja bojā vismaz septiņi cilvēki terorista pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā pie katoļu baznīcas un tā izprovocētos kristiešu atriebības uzbrukumos, paziņoja amatpersonas.

Terorists mēģināja ar sprāgstvielām piekrautu automobili iebraukt Sv.Ritas baznīcā mises laikā, bet mašīna atdūrās pret kādu šķērsli. Sprādzienā gāja bojā terorists un vēl pieci cilvēki, un 98 tika ievainoti.

Par teroraktu neviens nav uzņēmies atbildību, bet aizdomās tiek turēta radikālo islāmistu sekta “Boko Haram”, kas sarīkojusi daudzus uzbrukumus kristiešiem Nigērijas ziemeļos.

Terorakts izprovocēja kristiešu atriebības uzbrukumus cilvēkiem, kurus viņi uzskatīja par musulmaņiem, un šajos uzbrukumos nogalināti vismaz divi cilvēki. Vienā no tiem gāja bojā motociklists, kuru pūlis piekāva, aplēja ar benzīnu un aizdedzināja.

“Boko Haram” jūnijā uzņēmās atbildību par trim teroristu pašnāvnieku uzbrukumiem Kadunas štatā. Pēc tiem notika kristiešu un musulmaņu sadursmes, kurās nogalināti desmitiem cilvēku.

“Boko Haram”, kas vēlas plašāku šariata (islāma likumu) pielietošanu, ir uzbrukusi baznīcām, bāriem, policijai, armijai, politiķiem, sabiedriskiem un reliģiskiem līderiem. Kopš 2009.gada sektas sarīkotos uzbrukumos Nigērijas ziemeļos un vidienē gājuši bojā vairāk nekā 2800 cilvēku.

Nigērijā apmēram 50% iedzīvotāju ir musulmaņi, bet apmēram 48% – kristieši. Musulmaņi dzīvo galvenokārt valsts ziemeļos, bet kristieši – galvenokārt dienvidos.

LA.lv