×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

Teroraktos Irākā nogalināti 50 cilvēki

Foto - AFPFoto - AFP

Tuvojoties Irākas kara sākuma desmitgadei, teroraktos galvaspilsētā Bagdādē un valsts vidienē nogalināti vismaz 50 cilvēki, bet 171 ievainots, paziņoja drošības struktūru pārstāvji un mediķi.

20 sprādzieni un uzbrukumi ar šaujamieročiem pamatā bija vērsti pret šiītu kopienu. Vairums teroraktu noticis Bagdādes ziemeļos un austrumos. Terorakti ar tik lielu upuru skaitu vienas dienas laikā Irākā nebija pieredzēti pusgadu. Pēdējais vardarbības vilnis laikā, kad līdz provinču vēlēšanām ir atlicis mazāk par mēnesi, daudziem no jauna liek uzdot jautājumus par Irākas drošības struktūru spējām kontrolēt situāciju.

Drošības struktūras savukārt pastiprinājušas pārbaudes kontrolpunktos, kā arī slēgušas satiksmi pa galvenajiem Bagdādes ceļiem, sarežģīto transporta situāciju padarot vēl smagāku. Karavīri un policisti izveidojuši arī jaunus kontrolpunktus un sākuši pārbaudīt valdības automašīnas, kas parasti netiek darīts. Tuvojoties ASV iebrukuma desmitajai gadadienai, Irākā vardarbīgu uzbrukumu skaits palielinājies. Tā pagājušajā nedēļā uzbrukumos Irākā nogalināti 87 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+