×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. septembris, 2013
Drukāt

Teroraktos Irākā nogalināti 58 cilvēki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Svētdien, 15.septembrī, Irākā teroraktos – arī vairāk nekā desmit mīnētu auto sprādzienos – nogalināti 58 cilvēki, bet vairāk nekā 100 ievainoti, pavēstīja amatpersonas. Terorakti notikuši vairāk nekā desmit Irākas pilsētas, pārsvarā – šiītu rajonos.

Uzbrukumi ar vislielāko upuru skaitu pieredzēti Bābilas provinces galvaspilsētā Hillā, kur vairums iedzīvotāju ir šiīti. Tur četros mīnētu auto sprādzienos nogalināti 19 cilvēki, pavēstīja policijas pārstāvji un mediķi.

Atbildību par svētdienas uzbrukumiem neviens nav uzņēmies, tomēr šādus koordinētus uzbrukumus pret šiītiem bieži rīko ar “Al Qaeda” saistītie sunnītu kaujinieki, kas šiītus uzskata par atkritējiem.

Šogad strauji pieaudzis sunnītu kaujinieku un “Al Qaeda” grupējuma “Islāma valsts” uzbrukumu skaits. Jūlijā vardarbībā Irākā dzīvību zaudējuši vairāk nekā tūkstotis cilvēku, liecina ANO dati. Tik liels vardarbībā bojāgājušo skaits viena mēneša laikā Irākā nebija pieredzēts kopš 2008.gada.

Vairāk nekā divus gadus ilgstošais pilsoņkarš kaimiņvalstī Sīrijā palielinājis spriedzi Irākas reliģisko un etnisko kopienu starpā, kā arī satricinājis trauslo šiītu, sunnītu un kurdu frakciju koalīciju.

Jaunais vardarbības vilnis daudzos raisa bažas, ka valstī var atsākties vispārējs starpkopienu slaktiņš, kāds tur jau tika pieredzēts 2006. un 2007.gadā.

Kaut arī diplomāti un analītiķi mudinājuši valdību īstenot pasākumus, kas uzrunātu plašus sunnītu kopienas slāņus, šādi mazinot šīs kopienas neapmierinātību, kas savukārt rada bāzi kaujinieku aktivitātēm, premjerministrs Nuri al Maliki paudis apņemšanos turpināt nemiernieku apkarošanas kampaņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+