×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. augusts, 2013
Drukāt

Teroraktu draudu dēļ daudzviet slēgtas ASV un citu rietumvalstu vēstniecības

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Teroraktu draudu dēļ šodien daudzviet slēgtas ASV un citu rietumvalstu vēstniecības.

25 Savienoto Valstu diplomātiskās pārstāvniecības svētdien slēgtas galvenokārt Tuvo Austrumu reģionā, bet Vācija, Lielbritānija un Francija nolēmušas uz vismaz divām dienām slēgt savas vēstniecības Jemenā.

Savukārt Kanāda pieņēmusi lēmumu svētdien slēgt savu vēstniecību Bangladešas galvaspilsētā.

Interpols sestdien izplatīja globālās drošības brīdinājumu, norādot, ka starptautiskā teroristu organizācija “Al Qaeda”, domājams, ir saistīta ar pēdējā laikā pieredzēto ieslodzīto izbēgšanu no cietumiem deviņās valstīs, tostarp Irākā, Lībijā un Pakistānā.

Pēdējā mēneša laikā vien no cietumiem “izbēguši simtiem teroristu un citu noziedznieku”, norāda Interpols.

Interpols aicina organizācijas 190 dalībvalstis palīdzēt “noskaidrot, vai šie nesenie notikumi ir koordinēti un savstarpēji saistīti”.

Sestdienas vakarā tika sasaukta ASV prezidenta Baraka Obamas drošības padomnieku sanāksme, kurā piedalījās arī aizsardzības un iekšzemes drošības ministri, kā arī ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB), Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) un Nacionālās drošības aģentūras direktori.

Jau ziņots, ka arī ASV Valsts departaments brīdinājis par draudošajiem teroraktiem, un Obama devis rīkojumu slēgt virkni Savienoto Valstu pārstāvniecību Tuvo Austrumu reģionā.

Kā liecina neoficiāla informācija, lēmums uz laiku slēgt vēstniecības pieņemts, balstoties uz pārtvertu “Al Qaeda” iekšējo saziņu par uzbrukuma plānošanu kādai vēstniecībai.

ASV vēstniecības uz laiku slēgtas vairākās valstīs, vēsta aģentūra “RIA Novosti”. Svētdien, kad vēstniecības musulmaņu valstīs parasti ir atvērtas, nestrādā ASV diplomātiskās pārstāvniecības Apvienotajos Arābu Emirātos, Alžīrijā, Jordānijā, Irākā, Izraēlā, Ēģiptē, Saūda Arābijā, Džibutijā, Bangladešā, Bahreinā, Katarā, Afganistānā, Sudānā, Kuveitā, Omānā, Mauritānijā, Jemenā un Lībijā.

Vienlaikus ASV Valsts departaments aicinājis Savienoto Valstu pilsoņus būt modriem un piesardzīgiem, brīdinot, ka “teroristi varētu mēģināt uzbrukt sabiedriskā transporta sistēmām un citai tūrisma infrastruktūrai.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+