Pasaulē
Eiropa

Teroraktu Vācijā plānošanā vainotais bēglis cietumā padarījis sev galu 16

Foto: Fotolia

Sīriešu bēglis Džabers al Bakrs, kurš Vācijā bija aizturēts aizdomās par terorakta gatavošanu, atrasts pakāries savā kamerā, vēsta vietne “Spiegel Online”, atsaucoties uz avotiem tiesībsargājošajās iestādēs.

“Spiegel Online” raksta, ka Bakrs nepārtraukti ticis novērots, jo pastāvēja risks, ka viņš var izdarīt pašnāvību vai sākt badastreiku. Nav skaidrs, kā viņš šādos apstākļos varēja izdarīt pašnāvību.

Kā vēstīts, Vācijas drošības dienesti uzskata, ka Bakrs bija plānojis uzbrukumu Berlīnes lidostai.

Izmeklētāji arī pavēstīja, ka Bakra plānotajam teroraktam bijusi saistība ar džihādistu grupējumu “Islāma valsts”.

Policija sestdien 22 gadus vecā sīrieša dzīvoklī Vācijas austrumu pilsētā Kemnicā atrada vairākus simtus gramu sprādzienbīstamu materiālu un izsludināja viņu meklēšanā. Naktī uz pirmdienu viņš tika aizturēts kādā dzīvoklī Leipcigā.

Līdz ar Bakra aizturēšanu Vācijas kanclere Angela Merkele pakļauta jaunam kritiķu spiedienam. Bavārijas premjerministrs un Kristīgi sociālās savienības (CSU) līderis Horsts Zēhofers no jauna pieprasījis veikt plašas pilnīgi visu bēgļu pārbaudes.

Vācija atrodas trauksmes stāvoklī kopš jūlija, kad vienas nedēļas laikā divi patvēruma meklētāji sarīkoja teroraktus, kurus iedvesmojusi “Islāma valsts”.

Kopš 2007.gada Vācijā izjaukti vismaz septiņi islāmistu uzbrukumi.

Saistītie raksti
LA.lv