Latvijā
Sabiedrība

Terorisma eksperts: Nākotnē varētu dominēt “vientuļo vilku” īstenotie terora akti 3

Foto Karīna Miezāja

Ekonomikas un miera institūta Briseles pārstāvis Seržs Strobants uzskata, ka nākotnē Eiropā mazāk redzēsim terora aktus, kurus tieši organizē un diriģē “Islāma valsts” (ISIS/Daesh), bet varētu pieaugt organizācijas ideoloģijas piekritēju jeb tā saucamo “vientuļo vilku” īstenotie uzbrukumi.

Eksperts intervijā “LA” norāda, ka starptautiskās koalīcijas militārās darbības samazina “Islāma valsts” (ISIS/Daesh) teritoriju – tas nozīmē, ka teroristu organizācijai rūk ienākumi no nodokļu iekasēšanas, kas veido 30% ienākumu, un naftas ieguves, kas dod pusi ienākumu “Islāma valstij”.

“Jo mazāk līdzekļu, jo mazāk iespēju organizēt plaša mēroga terora aktus, līdzīgus tiem, kādi bija Francijā. Ir trīs veidu teroristu uzbrukumi no “Islāma valsts” – tieši vadīti no tās “galvaspilsētas” Rakas Sīrijā, netieši atbalstīti, kā arī tādi, kuri ir veikti, iedvesmojoties no “Islāma valsts” ideoloģijas,” skaidro S. Strobants.

Kā labās ziņas eksperts min to, ka Eiropā mēs varētu vairs nepieredzēt plaša mēroga terora aktus, kas plānoti Rakā, tomēr pēdējos gados pieaudzis nelielu terora aktu skaits, kurus veic cilvēki, kuri iedvesmojušies no “Islāma valsts” ideoloģijas.

“Nākotnē mēs vairāk redzēsim šos “vientuļo vilku” uzbrukumus, kuros upuru skaits var būt mazāks, bet tie tik un tā sabiedrībā rada baiļu sajūtu,” skaidro eksperts.


Visu interviju ar S. Strobantu lasiet 28. februāra “Latvijas Avīzē” un e-izdevumā

LA.lv