×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. decembris, 2015
Drukāt

Teroristi cīņā pret Rietumiem plāno izmantot masu iznīcināšanas ieročus (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Teroristu grupējums “Islāma valsts” savervējis ķīmijas, fizikas un datorzinību ekspertus, lai sāktu izmantot masu iznīcināšanas ieročus cīņā pret Rietumiem, atsaucoties uz Eiropas Parlamentam (EP) iesniegtu ekspertu ziņojumu, svētdien vēsta laikraksts “Daily Mail”.

Ziņojumā, kas tapis pēc Parīzes teroraktiem, teikts, ka “Islāma valsts”, iespējams, nākotnē plāno izmantot uzbrukumos starptautiski aizliegtus masu iznīcināšanas ieročus.

Eksperti secinājuši, ka “Islāma valsts” jau ir ievedusi Eiropā materiālus, ko var izmantot masu iznīcināšanas ieroču pagatavošanai. Eksperti arī bažījas, ka grupējums spēs izmantot savā labā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nespēju efektīvi dalīties ar informāciju par potenciālajiem teroristiem.

Ziņojumā arī norādīts, ka valdībām vajadzētu apsvērt iespēju publiski pievērsties jautājumam par iespējamajiem “teroristu uzbrukumiem, izmantojot ķīmiskos, bioloģiskos, radioloģiskos un pat kodolmateriālus”.

“Pašreiz Eiropas pilsoņi nopietni nepieļauj iespēju, ka ekstrēmistu grupējumi varētu izmantot ķīmiskos, bioloģiskos, radioloģiskos vai kodolmateriālus uzbrukumos Eiropā,” norādīts ziņojumā, piebilstot, ka šādos apstākļos šāda uzbrukuma ietekme būtu vēl destabilizējošāka.

ES valdībām jau ir ieteikts uzmanīt radikāli noskaņotus indivīdus, kas strādā sensitīvās jomās vai kam ir pieeja šādām jomām.

Izlūkdienesti arī brīdināti pārbaudot personas, kas atgriežas no konflikta zonām, pievērst īpašu uzmanību tam, vai šiem cilvēkiem nav īpašas zināšanas par ķīmiskajiem, bioloģiskajiem un kodolieročiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Teroristi nevar Eiropas intelektuālo dzīvi uzvarēt ar savu intelektu,taču jāņem vērā un jāatcerās,ka tad kad sāk runāt ieroči, mūzas apklust.

  2. Eiropa silda čūskas azotē!

  3. Sliktākais no visiem stiliem – sēt paniku.
    Beatbildīgs un portālam nepiestāvošs.
    Ko man tagad darīt! Meklēt policijas mājas lapā?!

Draugiem Facebook Twitter Google+