×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. novembris, 2015
Drukāt

Teroristi “uzkarsē” bēgļu jautājumu (16)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Saistībā ar 13. novembra traģiskajiem notikumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē šodien Latvijā tiks izsludināta sēru diena un klusuma brīdis plkst. 13 kopā ar visām Eiropas valstīm. Iedzīvotāji aicināti izkārt karogus sēru noformējumā un plkst. 13 klusuma brīdī pieminēt terora akta upurus, apliecinot līdzjūtību un solidaritāti Francijas tautai un citu valstu bojāgājušo tuviniekiem un tautām. Attēlā: vakar parīzieši pulcējās Republikas laukumā, noliekot ziedus un aizdedzot svecītes bojāgājušo piemiņai.

Kamēr Francijas drošības dienesti tvarsta atlikušos bēguļojošos teroristus, bet šokētā Eiropa sēro par uzbrukuma upuriem, Latvijā Parīzes traģēdija no jauna uzkurinājusi pretbēgļu noskaņojumu. Vakar pie Brīvības pieminekļa tika rīkota kārtējā protesta akcija pret imigrantiem. Arī sestdien piemiņas pasākumos pie Francijas vēstniecības vairākkārt uzradās aktīvisti ar plakātiem, kuri izmantoja sēras, lai paustu savu protestu pret imigrācijas politiku. Policija gan viņiem lika plakātus novākt.

“Parīzē notikušās drausmas ir apliecinājums tam, cik pamatoti bijuši Nacionālās apvienības iebildumi pret nepārdomātu imigrācijas politiku. Arī turpmāk ieturēsim stingru nostāju, lai Latvijā ierastos pēc iespējas mazāk imigrantu un lai viņi šeit uzturētos pēc iespējas mazāku laiku,” man telefonsarunā sacīja NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Šis jautājums tikšot pārrunāts arī koalīcijā, bet R. Dzintars nemaz necer, ka izdosies panākt uzņemamo bēgļu skaita samazināšanu. “Visi atslēgas amati lēmumiem par imigrantu uzņemšanu atrodas “Vienotības” kontrolē, un nekas neliecina, ka tā vēlētos mainīt savu nostāju. Tādēļ jau pieņemtos lēmumus pārskatīt, visticamāk, neizdosies, bet mēs kategoriski iebildīsim pret jaunu imigrantu uzņemšanu, jo nevar izslēgt, ka starp viņiem slēpjas arī bīstamas personas. Jau līdz šim mums bija bažas par to, kā mūsu drošības dienesti varēs izvērtēt migrantus no valstīm, ar kurām mūsu drošībniekiem nav sadarbības. Uz to mums tika atbildēts, ka šādos gadījumos Latvija sadarbosies ar mūsu sabiedroto valstu drošības dienestiem. Diemžēl Parīzes notikumi apliecina, ka paļaušanās uz rietumvalstu specdienestu spējām ir bijusi pārāk optimistiska,” norādīja R. Dzintars. NA arī pilnībā pievienojas sava tieslietu ministra Dzintara Rasnača paustajam viedoklim par nepieciešamību nekavējoties atjaunot robežkontroli uz ES iekšējām robežām, vienlaikus saglabājot Šengenas zonu.

Citu politisko spēku pārstāvji un augstas amatpersonas savukārt aicina nemest bēgļus vienā maisā ar teroristiem. Valsts prezidents Raimonds Vējonis sestdien pēc Nacionālās drošības padomes ārkārtas sēdes uzsvēra, ka situācija tiekot kontrolēta un uzņemamie bēgļi ir tā sabiedrības daļa, kas uz Eiropu bēg tieši no kara un ekstrēmisma. Tajā pašā laikā Vējonis norādīja, ka pašlaik neredz iespējas Latvijai uzņemties papildu saistības par patvēruma meklētāju pārvietošanu. Arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”) paudis uzskatu, ka bēgļi bēg no tiem pašiem ekstrēmistiem un teroristiem, kas apdraud Eiropu.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) uzsver, ka starp bēgļiem un terorismu nevar likt vienlīdzības zīmi, jo tieši terorisms ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki šobrīd bēg uz Eiropu. Vienlaikus gan ministrs piezīmēja, ka drošības iestādes gan Eiropā, gan Latvijā neizslēdz iespēju, ka patvēruma meklētāju vidū varētu būt arī ar teroristu grupējumiem saistīta persona. “Maksimāli jāstiprina visu Eiropas drošības iestāžu kapacitāte un ātrāka pretterorisma pasākumu īstenošana. Drošības iestādēm jāspēj ātri un efektīvi identificēt šīs personas jau patvēruma piešķiršanas procesā. Tāpat jāstiprina cīņa ar nelegālo šaujamieroču apriti, jāievieš transporta pasažieru datu reģistrs un jāizveido kopēja ieceļošanas un izceļošanas sistēma Eiropas Savienībā. Es ļoti ceru, ka šī traģēdija beidzot liks Eiropas institūcijām reaģēt un pieņemt lēmumus daudz ātrāk,” teica ministrs. Savukārt Drošības policija izplatījusi paziņojumu, kurā aicina Latvijas iedzīvotājus “atturēties no provokatīvām darbībām, kas vērstas pret sabiedrības saliedētību un mūsu valsts dažādu reliģisko kopienu mierīgo līdzāspastāvēšanu”.

Pabriks aicina rādīt zobus

Eiropas parlamenta deputāts, bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Artis Pabriks (“Vienotība”) prognozē, ka pēc Parīzes notikumiem ne vien Francijā un Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs arvien lielāku sparu iegūs nacionālu un labēju populistisku spēku prasības slēgt valstu robežas un apturēt bēgļu uzņemšanu. Taču tas, viņaprāt, var būt bīstami. “Šobrīd nevajadzētu steigties ar lēmumiem. Mums jāsaprot, ka bēgļu jautājums nav tieši saistīts ar teroristiskām aktivitātēm Parīzē vai citur Eiropā. Teroristi lielākoties nenāk no bēgļu aprindām, bet dzimuši savās mītnes valstīs. Šo uzbrukumu dēļ atteikties no iepriekš pieņemtajiem lēmumiem attiecībā pret patvēruma meklētājiem būtu populistiski un nepareizi. Tāpat varētu pierādīt, ka mūsu viesstrādnieki Īrijā un Anglijā pastrādā procentuāli vairāk noziegumu nekā vietējie briti un īri. Vai tas būtu par iemeslu, lai latviešus no turienes izraidītu?” Vienlaikus Pabriks norādīja, ka nedrīkst tā vienkārši atplestām rokām uzņemt visus iebraucējus – Eiropai būtu jāspēj piedāvāt jau iebraukušo imigrantu integrācija un bēgļu krīzes risinājums, lai apturētu nemitīgo cilvēku plūsmu. Viņš uzsvēra nepieciešamību ar jaunu sparu nostiprināt ES ārējo robežu un pieļāva, ka uz iekšējām robežām vismaz uz laiku tiks atjaunota kontrole. “Taču pilnīga atteikšanās no Šengenas būtu milzīga teroristu uzvara. Mēs nedrīkstam pieļaut, lai terorisma vilnis noslāpē sadarbību ES iekšienē, jo pret terorismu varam cīnīties, tikai apvienojot savus spēkus. Runājot alegorijās, Eiropa ir kā zālēdāju bars, kam uzbrūk agresīvi, plēsīgi gaļēdāji. Ja katrs atdalīsies pats par sevi un ierausies kā bruņurupucis čaulā, tad mūs nokodīs pa vienam. Ja turēsimies kopā un spēsim parādīt uzbrucējiem zobus, tad ir cerības uzvarēt,” sprieda Pabriks.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Plus vēl būvējamais caurumainais robežas žogs-slimo mežacūku un nelegālo Vjetnamas un Irākas imigrantu ērtībai!

 2. Ja šie bēgļi tiešām bēgtu no kara,tad neskrietu vis cauri visai Eiropai un pat Francijai-līdz ostas pilsētai Kalē un Lamanša tunelim!

 3. “bēgļi” un teroristi ir islāma “svētā” kara savstarpēji saistītas lietas. Kā gan Eiropas civilizācija var būt tik stulbi naiva?!

 4. Балтийские страны отказались бороться с терроризмом вместе с Россией… Нет, они хотели, но их войска в лифте застряли.

 5. Mums nu gan nav jāradikalizējas. Vai nolaidīsimies līdz viņu līmenim un staigāsim ar nažiem rokas somiņās? Ja viņi dara kaut ko radikālu svešā valstī, tad ir vnk likumpārkāpēji. Ja jau pienākuši tādi laiki, tad jāpielāgojas situācijai. Tēvreizi un baušļus zinām, un nav jau grūti iemācīties gabaliņu korāna un, ārā ejot, paņemt līdzi maisu. Kā ieraugi kādu melno, tā maisu galvā un jāsāk citēt korānu – gan jau dzīvu atstās.

 6. muslimi visa pasaulē ālējās un gāja demonstrācijās pret Danijā un Parīzē publicētajām kaut kāda tur muhameda karikatūrām. kad muslimi-teroristi nošauj cilvēkus, neviens muslims, tostarp Latvijā, demonstrācijās neiet, bet izvēlas klusēt. nu, ko, klusēšana ir piekrišana. muslimi visā Eiropā īstenībā atbalsta teroristus un gaida, kad beidzot islāms uzvarēs. nu nav iespējama nekāda integrācija un multikulturālisms! nu, cik vēl upurus stulbajiem politiķiem, tostarp Vienotībai, vajag???junkeru un merkeli vajadzētu tiesāt par kara noziegumiem!

  • Piekrītu, klusībā visi viņi piekrīt, tikai pietrūkst dūšas aktīvākai rīcībai. Vai atcerieties, kā pēc dvīņu torņiem priecājās visa Ēģipte un Palestīna, Klusuma brīža laikā pirms futbola spēles Turcijā, viss stadions skandēja āllah akbar’…. Arī Zviedrijā un Dānijā viņi piekrīt, visur piekrīt…

   • Ne tikai muslimi priecājās pēc Dvīņu Tornu sagrūšanas. Man gadijās redzēt, kā nākošajā diena agrā rīta stundā pirms darba sākšanas trakoja Lugažu krievi. Skanēja vieni nepārtaukti saucieni Amerika pī, pī, pīīīīīīīīīīīīīīīī! To visu novēroju ieradies darbā kokzāģētavā, kur man bija iespēja strādāt. Liela dļla strādnieku bija tā sauktie Lugažu krievi, kas ļoti slaveni ar savu šovinismu.

 7. eiropieši NAV radikāli cilvēki un radikāli noskaņoti pret bēgļiem, BET REDZOT ĪSTO SITUĀCIJU, eiropieši ir spiest KĻŪT RADIKĀLI, LAI AIZSTĀVĒTU SEVI UN SAVU TAUTU PRET SLEPKAVĀM!!! Integrēt viņus NAV iespējams, ko pierādīja šis slepkavības akts Parīzē!!! Vai Francija viņus uzņēma naidīgi??? NĒ!!!!!! Vācija tāpat uzņēma un uzņem labestīgi bēgļus, bet KO DARA VIŅI??? MŪSU prezidentam, O.Kalniņam ( kas vienmēr izceļas ar Latvijai neraksturīgu domāšanu, jo 50 gadus bijis amerikānis un NAV mainījies), Kozlovskim un Pabrikam runāt lietderīgi, lai sabiedrību SALIEDĒTU NEVIS PIEDALĪTOS TĀS ŠĶELŠANĀ, VAINU NOVEĻOT UZ PAŠU SABIEDRĪBU, KURA ZIŅAS PAR NOTIEKOŠO UZZIN NO POLITIĶIEM, LAIKRAKSTIEM DAŽĀDĀS VALODĀS, VIDEO UN ACU LIECINIEKIEM CILVĒKIEM!!! PALDIES PAR TEIKTO RAIVIM DZINTARAM, KURAM IR ĻOTI DAUDZ PATIESĪBAS ATTIECĪBĀ UZ MŪSU DROŠĪBU UN TAGADĒJO SITUĀCIJU. Mūsu stāvoklis ir nožēlojams salīdzinoši ar drošību Francijā, bet pat tur nevarēja pasargāt no šīs drausmīgās slepkavības realizēšanas – koncerta laikā AUKSTASINĪGI nošāva 100 JAUNIEŠUS… VAI TĀS IR PRĀTAM APTVERAMAS DARBĪBAS??????????????? Tad ko runāt par mums!?? Mūsu austrumu ES robeža stāv vaļā kā kūts durvis VĒL JOPROJĀM…. NEKAS NAV MAINĪJIES UN LAIKAM ARĪ NEMAINĪSIES!?? “VIENOTĪBA” UN VALDĪBA GUĻ VIENA MIERĀ…. TIKAI VĀVUĻO UN VĀVUĻO KATRU DIENU… Dusmas izraisa šī neauglīgā, nelietderīgā vāvuļošana, bezdarbība.

 8. Diemžēl, bet fakts, ka šis terora akts ir likumsakarīgs rezultāts Francijas un ES vadības noziedzīgajai migrācijas politikai.

 9. pabriks nekaunīgi melo!ir zināms, ka divi no šāvējiem oktobrī ir ieradušies ES no Grieķijas kā bēgļi.

 10. Ka teroriti nāk no Rietumeiropā dzimuājiem, tas tak pierāda, ka integrēt viņus nav iespējams. Varbūt Pabrikam un zilajiem pietiek, ka neapkaus viņu pašu, bet viņu bērnus, vairumam normālu cilvēku tā nav.

 11. Kad franči izdomāja, ka lētāk ir nomušīt Kadafi kā atdot parādus un slepkavoja tūkstošus nevainīgu cilvēku, tad franči neraudāja… Interesanti, kāpēc Charlie Hebdo neņirgājas par teroraktu…neesot taču nekādu tabu tēmu … par uzspridzināto Krievijas lidmašīnu un nogalinātajiem pasmējās…

 12. Visiem vakar bija iespēja TV ziņās dzirdēt,ka vismaz viens no slepkavām Eiropā ieceļojis kā bēglis.Un cik vēl ir tādu?Kad uzzināsim,būs jau par vēlu!

 13. ” … Ja turēsimies kopā … ” – tad ar vienu spridzekli nobeigs
  vairāk “baranu” …
  Loģika nav Pabrika stiprā puse. Ko Juncker sapīpējies izpūš,
  to Pabriks pūš tālāk…

Draugiem Facebook Twitter Google+