×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Teroristu karogi atkal plīvo Rīgā (29)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nedēļas nogalē vairāki cilvēki Daugavgrīvā Bolderājā bija ievērojuši Ukrainā karojošo prokrievisko teroristu simbolus – “Jaunkrievijas” un Doņeckas “tautas republikas” karogus. Organizācija “Baltija” tur bija izvietojusi savas ziedojumu vākšanas teltis. Lai gan Drošības policija iepriekš ir norādījusi, ka šie aktīvisti atrodas drošības iestāžu “redzeslokā”, viss liecina, ka nekādi šķēršļi to darbībai netiek likti.

Vēl vairāk – organizācija iecerējusi plašu kampaņu. Līdz 11. septembrim jau zināmā telts ceļos pa dažādiem Rīgas rajoniem, bet pēc tam četras dienas būs izvietota galvaspilsētas centrā – Esplanādē. Visi pasākumi ir saskaņoti ar Rīgas domi. Organizācija iesniegumā rakstījusi, ka rīko pasākumus, lai runātu ar cilvēkiem par jautājumiem, kas skar Latvijas attīstību un ekonomiku, atzīmējot, ka etniskās attiecības un vēstures jautājumi būšot tabu temati. Uz katru no šiem pasākumiem esot paredzēts aicināt kādu no politiskajiem spēkiem, kas piedalīsies Saeimas vēlēšanās. Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietnieks Uģis Vidauskis apstiprināja, ka pasākumi ir saskaņoti ar Rīgas izpilddirekciju un neesot bijis pamata tos aizliegt. No Drošības policijas nekādus ieteikumus Rīgas dome neesot saņēmusi. Vēl U. Vidauskis piebilda: ja kāds grib izkārt karogus uz automašīnas un braukāties ar to, saskaņojums neesot nepieciešams.

Iespējams, ka Drošības policijai un Rīgas domei šādas aktivitātes šķiet normālas. Bet vai tāpat uzskata arī Saeimas politiķi? Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis saka, ka viņš īsti nesaprotot iestāžu rīcību. “Šīs darbības nevar aizlaist pašplūsmā,” teica A. Latkovskis. Viņš piebilda – ja likumi pašlaik neļauj ierobežot vai aizliegt šādu pasākumu norisi, tad drošības iestādes jebkurā brīdī var vērsties A. Latkovska vadītajā komisijā ar likumu grozījumiem. Tomēr DP komisijā neesot vērsusies. Uz tikšanos ar sabiedriskās organizācijas pārstāvjiem vienā no teltīm ir aicināti arī “Vienotības” kandidāti, uz ko A. Latkovskis atbildēja, ka neviens viņa politiskā spēka pārstāvis to neapmeklēšot. “Šie cilvēki būtu jāapcietina, un tas jādara DP. Tā bodīte ar savām akcijām provocē un pēta, cik tālu darbojas likums,” sprieda A. Latkovskis.

Tikmēr Latvijas Universitātes asociētais profesors politiskajā komunikācijā Ojārs Skudra stāsta, ka šādas aktivitātes ir klajā pretrunā ar Latvijas ārpolitisko līniju, kura atbalsta Ukrainas teritoriālo vienotību. Teroristu simbolikas lietošana, pēc O. Skudras domām, uzliek pienākumu Drošības policijai cieši uzmanīt šīs organizācijas aktivitātes. No Drošības policijas atbildi par reakciju uz “Jaunkrievijas” atbalstītāju aktivitātēm neizdevās iegūt.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. … Secinot lietas talak … atkal pieradas fakts, ka tikai NA partijas ministri ir spejigi izprast un novertet, ka ari likumigi izpildit partijas programma ierakstitas likumigas valsts atributu aizsardzibu un to pielietojum valsts intereses…!!!

  … Nav brinums, ka menesa laika, pirms Kremla atklata iebrukuma Ukraina pagajusas nedelas nogale, NA elektorats pieauga par 2%, pat nezinama veida savaktas aptaujas, un turpina kapt atri uz 10 % limeni ar situacijas pasliktinasanos un Velsas konferences garantiju Baltijai un citu rezultatu publicesanu ….

  … IR VAJADZIGA NACIONALAS VALSTS INTERESES UN DROSIBAS PASARGAJOSA VALDIBA …

  …LAIKS PIENACIS LAIKS ‘NO ZOMBETA RADIJUMA’ ATMODUSAM LATVIETIM DOMAT UN VELET AR PRATU, NE AR MAKU VAI VEDERU … CITADI VISS BUS CUSSSSS….
  1

 2. … … PAR KL noteiktam normam …

  … Tatad … DP pasivitate un novilcinasanas norada uz IM ministra un atbildigas vadibas nevelesanos saukt Lindermanus, Zdanokas un parejos naidu celajus un kurinatajus, valsts un internacionalo ligumu likumparkapejus un melu propogandu organizetajus un izplatitajus – personas vai org – pie atbildibas un tiesanas procesa tuliteju iesaksanu par KL noliegtiem pasakumiem vai par atbalstu teroristiem un pretvalstiskiem elementiem, ka Bezabrene ta Ukraina …!!!!

 3. … Izlasiet TM Berzina NA portala ievietoto paskaidrojumu par to, KAS IR TIESISKS UN KAS NAV SAKARA AR TERORISTU NELEGALO VARAS DARBIBU UN kREMLA ATBALSTU TAQI … !!!!!!!!!!

  … ARI SIMBOLIKA, NETIKVIEN RETORIKA, VAI ARI PUBLISKA UN MELIGA UN NAIDU CELOSA PROPOGANDA IR AICINAJUMS UZ TERORISMU !

  … UZ KATRU PILSONI, NEPILSONI VAI ARVALSTNIEKU KAM IR UZTURESANAS ATLAUJA SAJA VALSTI VAR ATTIECINAT PAR PIEDALISANOS PRETVALSTISKOS PASAKUMOS,SEIT VAI ARI CITA VALSTI , SPEKA STAVOSO KL PAR UN PRETVALSTISKU DARBIBU UN LIDZIGU PARKAPUMU RATIFICETOS LATVIJAS -UKRAINAS LIGUMOS PAR KL !!!!

 4. .. un tā Saeima jau isti aizliegt negrib ar likuma spēku. Ko vel? tad kāpēc kadiem drošibniekiem iet uz tiesu un taisnoties par savu darbu? Sākum sir pie Vienotības un Āboltiņas…Bet tā redz negrib…

 5. latvietis parastais Atbildēt

  ja pareizi saprotu tad mūsu valsts šādus karogus nav aizliegusi jo nav atzinusi:) tad par ko toksnis? ir aizliegtā simbolika, ja to nelieto tad pārejā ir atļauta. atkal čekas laiki? kā mediji” priecājās un sajusminājās” kad ukrainas karogu maskavā kāds lietoja. par aktivistiem sauca… un jau tad aizradija ka principā tas ir huligānisks un ja tāpat daritu pie mums tad kārtibsargi no biksēm izlektu

 6. Ja Latvijas valsts neatzīst Jaunkrievijas jaunos subjektus, tad kāpēc zem šo veidojumu simbolikas notiek kaut kādas akcijas Latvijā? Nav taču absolūti nekādas konsekvences. Ja valsts atzīst Ukrainas valsts teritoriālo vienotību, tad jebkādas akcijas šīs valsts iedzīvotāju vārdā drīkst notikt tikai zem Ukrainas simbolikas. Un, ja valsts vaino Jaunkrievijas veidojumus terorismā, tad kāpēc neapcietina un nenodod Ukrainas valsts varas pārstāvjiem?.
  Vai arī ir jāmaina valsts oficiālā nostāja. Notiekošais ir juridisks absurds, kas ļauj Ukrainai pieteikt karu Latvijas valstij, jo Latvija atbalsta teroristus pēc Ukrainas viedokļa.

 7. … Vai valsts drosibas komisijas priekssedetaja amata vairs nav Valsts Prezidents … vai kads Berzins lauz savu zverastu jeb ir nolicis savu amatu …?!

 8. Rīgā ,Eiropas kultūras galvaspilsētā….Zem šā karoga ,Eiropā ir sācies karš!

 9. Vai nav jocīgi, ka Saeimas par valsts drošību atbildošo komisiju priekšsēdētāji nav spējīgi cīnīties ar valsts ienaidniekiem, jo neviens no malas neierosinot jaunus likumus. Laikam jau uz vēlēšanām galviņas nomainītas pret kāpostgalvām. Kam mums tādus deputātus? Par strādāt negribošiem dienestiem jau vispār nav vērts runāt viņi tikai apseko, izpēta un … noliek plauktiņā.

 10. Žēl, ka LETA fotogrāfs neparāda karoga turētāju ģīmjus.

 11. Tā ir acīmredzama boļševistiska provokācija – “No mazas dzirkstelītes iedegsies liels ugunsgrēks”
  Krievijai vajadzīgs vēl viens reģions, kur iesūtīt “brīvprātīgos” – girkinus, borodajus, gubarevus.

 12. Vaii tiešām šitos ar visiem karogiem nevarētu izsūtīt uz uz viņu tik ļoti mīļo Doņecku?

 13. K amer musu DP gul,notiks un jau veidojas situacijas analogs kas tagad notiek Ukrainas austrumos. pamostieties politiki un DP!

 14. Normāli! Pašā Rīgas centrā vāks teroristiem un slepkavām ziedojumus, un nevienam nekas nav iebilstams?

 15. Ko dara mūsu Drošības Policija un kad mēs ,beidzot, varēsim justie drošā , brīvā Latvijā ?

  • izskatās sekojoši Atbildēt

   “Mūsu” DP kalpo nacistiskās krievijas interesēm. Kara gadījumā lielākā daļa DP miliču pāries krievijas armijas pusē.

 16. Prokrievisko DP jāizformē! Atbildēt

  Kāpēc “latviskā” saeima neatceļ no amata ** DP priekšsēdi Reiņiku, kurš okupācijas gados bija milicis un no visas sirds stiprināja krievu okupantu varu? Vai pa 25 gadiem nav izauguši latviski domājoši policistu, kuri varētu ieņemt DP vadītāja vietu?
  Kad “nacionālā” NA sarīkos piketu Barona ielā un pieprasīs, lai Reiņiks un prokrieviski DP miliči dodas pensijā?

 17. Vai Rīgas latvieši nobijušies no dažiem krievu okupantiem un nevar ieviest kārtību? Ak, latvietis jau laikam pacietīs visu, lai tikai nebūtu jākaujas, jo kaujoties var dabūt pa zobiem. Nu, ko – atliek pakratīt pirkstiņu un ieviest kādu sankciju, piemēram, pasūdzēties okupantu mammām.

 18. DP !!!!! vai neredzat kad putins soļo par Rīgu !!!!! Vai Latvija atbalsta terorismu ????? Vai Latvija atbalsta putina okupāciju Ukrainā ?????

 19. ja DP to atļauj, ir viena doma, kad tiek atbalstīts šis teroristu pasākums, tie cilvēki kas maz informēts politikā, domā ka tā vajag, jo šie pretekļi nosauc un pazemo Baltija vārdu, ko vienkāršs pensionārs domā….Baltija… tad tas ir labi. Vai es varu būt droša par sevi ja terorisms tiek atbalstīts no DP puses ?????

 20. es uzskatu ,ka tas ir vairak neka arprats kur skatas atbildigie dienesti? vai tiesam velamies ” vietejo Maidanu” ? es uzskatu ja sadus ” cilvekus” vienkarsilai aiziet uz Rigas pilsetas centralo staciju un tur jus vilciena Riga – Maskava untur ari izkarina DONETSKAJA NORODNAJA RESPUBLIKA UN LUGANSKAJA NORODNAJA RESPUBLIKA karogus

 21. ņu tāda maza izprieca ,provokācija smilsu kastītē ar karogiem ,un pie tam īstaja rajonā ,va ne ?? kā var kaut ko tādu atļaut!

 22. Lai jau vāc naudu – karotājiem no tā labāk nekļūst, bet paši gan nabagāki paliek.

 23. Ko guļ atbildīgās iestādes?!? Kad beigsies nelojālo spēku visatļautība Latvijā?!?

 24. Ja, ES un NATO Valsti Latvija Valsts drosibas un tieslietu institucijas neievero,un nepilda LR, ES un
  starptautiskos likumus,tad tas nozime,ka sis instances,un atseviskas personas atbalsta noziegumus un
  noziedziniekus.Noziezdinieku un noziegumu atbalstitaji ir jasoda ar tadiem pasiem sodiem ka nozieguma veiceji.

 25. DP vinjsu peeta un kad izpeetiis, tad dos pa bieti … gluzhi taapat, kaa ar par valodas parakstu vaakshanu … 🙂

  • DP nav zinatnieki un petnieki,un viniem nav janodarbojas ar “petisanu”,kur ari bez petisanas viss ir
   skaidrs. Kas ES UN NATO Valsti Latvija ir drosibas policija ? Ka intereses vina parstav ?

 26. Pilnīgs sviests!
  Teroristi *uzdarbojas pilnā sparā!

Draugiem Facebook Twitter Google+