×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
14. maijs, 2017
Drukāt

Uldis Šmits: Teroristu un baņķieru stutētais gejs? (19)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Emanuels Makrons

“Al-Qaida” atbalsta Emanuelu Makronu. Trīsdesmit procentus no viņa vēlēšanu kampaņas izdevumiem sedz Saūda Arābija. Makrona īstā dzīvesbiedre ir sievas meita no sievas pirmās laulības. Pēc tikšanās ar strādniekiem vai citiem darbaļaudīm viņš riebumā steidzas nomazgāt rokas.

Tās ir tikai dažas no tīmeklī palaistajām un sabiedrībā cirkulējušajām viltus ziņām pirms nesenajām Francijas prezidenta vēlēšanām. To atmaskošanu sadarbībā ar “Google” apņēmās veikt 37 franču mediji, kuri kopīgi izveidoja platformu “CrossCheck”. Jākonstatē, ka viltus ziņu izplatītāju un autoru (bieži grūti nosakāmu) galvenais mērķis bija tieši Emanuels Makrons, vēl pirms viņš bija iekļuvis vēlēšanu otrajā kārtā. Viņam, protams, netrūkst nelabvēļu un pretinieku, lai neteiktu – zvērinātu ienaidnieku. Normāla parādība politikā. Taču nesenās norises ASV lika pievērst īpašu uzmanību ārējas izcelsmes aktivitātēm informatīvajā telpā un kibertelpā, kas parasti ir savstarpēji saistītas.

Slēptas manipulācijas mijas ar pilnīgi atklātām, kad ietekmes aģenti iznāk uz skatuves. Klasisks piemērs bija Francijas Nacionālās asamblejas jeb parlamenta apakšpalātas deputāta Nikolā Dzuika diezgan skaļu troksni sacēlusī intervija Krievijas uzturētajā “Sputnik News” (4. februārī). Tajā iztaujātais klāstīja, ka Mak-
ronu balsta “lielā amerikāņu banku sistēma” un “aiz viņa stāv ļoti bagāts geju lobijs”, un tas “izsaka visu” – mājiens uz prezidenta amata pretendenta “patieso” seksuālo orientāciju. Minētais deputāts pārstāv partiju “Republikāņi”, kura bija izvirzījusi Fransuā Fijonu, un intervija parādījās brīdī, kad viņa izredzes sāka plakt, ar aprēķinu, ka franču mediji pārstāstīs tās saturu, kas savukārt attiecīgi noskaņos ierasti aktīvās katoliskā elektorāta aprindas. Vēl jāpiebilst, ka Nikolā Dzuiks tāpat kā, piemēram, Tjerī Mariani (guva ievērību ar savu viesošanos Krimā 2015. gadā) pieder tam klaji prokremlisko politiķu lokam, kuru viedokli plaši tiražē gan “Sputnik”, gan “RT” (iepriekš plaši zināms kā “Russia Today”). Fijonu izpestīt neizdevās, tāpēc Kremļa propagandas resursi vēlāk pilnībā nodevās Marinas Lepēnas informatīvajai aprūpei. (Saskarsme ar citādi domājošiem politiķiem ir mazāk sirsnīga, savukārt nevalstiskās organizācijas un prese, kas gribētu vairāk iedziļināties Parīzē dislocēto Krievijas valdības kontrolēto mediju darbībā, parasti paliek gribot – visi kontakti esot jāsaskaņo ar priekšniecību Maskavā…)

Apzīmējumi “geju lobijs” un “amerikāņu banku sistēma” vairāk vai mazāk tomēr sagandēja Makrona kampaņu. Līdztekus noritēja hakeru uzbrukumi viņa kustībai “En Marche!”. Kiberdrošības jomā specializētais Japānas uzņēmums “Trend Micro” 25. aprīlī publiskotajā ziņojumā īpaši norāda uz pikšķerēšanas jeb konfidenciālu datu izmānīšanas mēģinājumiem, ko, ļoti iespējams, veikusi tā pati ar Krievijas specdienestiem saistītā hakeru grupa, kuru ASV izmeklētāji tur aizdomās par Hilarijas Klintones elektroniskā pasta uzlaušanu. Pati kustība “En Marche!” – tās atbildīgie par kiberdrošību – fiksēja, ka uzbrukumiem pielīdzināmu pieslēgumu biežums bija rēķināms vairākos tūkstošos mēnesī.

Atliek atgādināt, kāda bija Emanuela Makrona nostāja. Attiecībā uz personisko jomu viņš vienmēr sacījis: “Ja es būtu homoseksuāls, es to būtu skaidri paziņojis un kā tāds arī veidojis savu dzīvi.” (“Le Parisien”, 12. aprīlis). Politiskā reakcija izpaudās atteikumā “Sputnik” un “RT France” akreditēt pārstāvjus “En Marche!” vēlēšanu kampaņas mītnē. Ar pamatojumu, ka tās ir “propagandas aģentūras”, kuras “metodiski izplata melīgu informāciju”. Kā redzams, secinājums nebūt nav zaudējis aktualitāti un būtu jāņem vērā ne tikai Francijā vien.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Vai Jums neērti nav ,par to virsrakstu?Kauns žurnālistam ,gvelž tādus pašus melus kā Russia Today pa savu kanālu.Tāda līmeņa politiķi kā Makrons Latvijā nav ,jo visi ir korumpēti.

 2. Es pilnīgi ticu ka taa arii ir,nav duumu bez uguns.Aprecejis vecu sievu,bet pats gejs,un kur ir iejaukties ASV tad ar to viss pateikts.

  • tiešām nav vienalga, gejs vai ne-gejs? Neviens tak neliek ar viņu gulēt, tāpēc nav ko lūrēt zem sveša deķa

 3. ka LA publice sadus sagrabstijumus!

 4. Makrons ir Rotšilda bankas bijušais klerks. Un sociālists nevis centrists, kā viņu ir centušies pozicionēt piem. Latvijas ziņās.
  Kāpēc socialistu pozicionējam kā kaut kādu centru?? Kiopš kura laika tas mums politiskajā spektrā ir centrā?.
  atkal sarkanie stuko, kā aizvērt mutes sava svētā, bet patiesībā loti diskutablā kandidāta apspriešanai
  un atkal nekur tālāk par kritikas apkarošanu netiek.

 5. Virsrakts nav vertigs Latviesu avize. Kauns. Jau diezgan samelot zinas. Jus esiet nolikusies ar tadu
  bezgaumigu un netaisnu virsrakstu ar degun pie gridas. Celaties jau auksa. Ar cienigu virsrakstu var
  tad izteikties raksta. Mans uzskats — Makronu ievelesana Francija ir vieniga laba lieta kas ir notikusies
  pasaule pedeja laika. Es priecajos prieks Franciju, prieks Eiropu un prieks pasaule. Man bij tas lielakais
  prieks dzivot Francija un es sak — VIVE LA FRANCE! VIVE MACRON!

 6. Viss OK, tadus Paris attack vel daudz redzesim nakotnee, nakoshas dienas vakaraa jau notika uzbrukums parizes metro… (pec velesanam)

 7. Tur jau ir tas smalkums,patiesību atšķaidīt ar meliem,uzlikt trāpīgu virsrakstu, sanāk skaists apsveikums jaunam prezidentam.

 8. Pilnīgi neticami Atbildēt

  Kamēr pastalnieks NABAGMĀJĀ aizgrābjoši murmulē :
  “Apzīmējumi “geju lobijs” un “amerikāņu banku sistēma” vairāk vai mazāk tomēr sagandēja Makrona kampaņu. Līdztekus noritēja hakeru uzbrukumi viņa kustībai “En Marche!”.
  Tikmēr tieši Emanuels Maikroni ar “pabojāto reputāciju” TAUTA – 66,1% IEVĒL par Francijas prezidentu …

 9. Nu galīgs vāks,takta un bezgaumības kalngals,izcūkota svētdiena vairumam, kas lasīja rakstu,nepietiek ar “tur augšā visi sliktie” tiek sludināts gandrīz vai katrā apcerējumu, nu “apgaismosim”par Franciju.??..

 10. Господин «Никто» или просто, марионетка Ротшильдов. Теперь Францией открыто будет управлять финансовая олигарфия в лице баронов Ротшильдов. Да, Франции снова нужен император!

 11. pēc raksta gribas nomazgāt rokas

 12. Uldish tàds kà greizsirdígs,ka Emanuels nav gejs.Varbūt dusmígs,ka ir?
  Piekrítu Jurim-LA mainíjusi orientàciju,nu vismaz stila krāsu.Ko tur padarít?Tàdi laiki-objektivitàte nav modes prece.

 13. Riebīgi dzeltens virsraksts maldina un lej ūdeni uz “kremlinu” dzirnavām. Formālā jautājuma zīme nelīdz. Kas notiek ar Latvijas avīzi?

 14. Pretīgi lasīt šo nomelnojošo savārstījumu. Ar kādām tiesībām autors Šmits aplej mēsliem Eiropas valsts Prezidentu? Krievu aģents?

 15. Vārdu Gejs iesaku rakstīt ar lielo sākumburtu.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+