Dabā
Zaļā dzīvošana

Tērvetē radoši svinēs Skolotāju dienu 16

Piektdienā, 30. septembrī, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē tiks atzīmēta ikgadējā Skolotāju dienu, aicinot pedagogu kolektīvus pavadīt izziņas bagātu, aizraujošu un iedvesmojošu dienu brīnumiem un zināšanām apvītajā mežā. LVM dabas parka Tērvetē izglītības speciālisti dalīsies pieredzē un atklās meža vides priekšrocības mācību procesā.

Pedagogiem dabas parkā Tērvetē būs iespēja ne vien uzzināt noderīgu informāciju par mācību organizēšanu brīvā dabā, bet arī pašiem iejusties skolēnu lomā trīs aktivitāšu punktos. Tajos skolotājus sagaidīs zināšanu un erudīcijas pārbaudījumi, uzdevumi par zināmo un nezināmo. Pedagogiem būs apkopota un pieejama informācija par izzinošajām ekskursijām, pārgājieniem, vides radošajām darbnīcām un citām aktivitātēm pirmskolas vecuma bērniem un skolēniem LVM dabas parkā Tērvetē.

Rūķu sētā tiks organizēta vides darbnīca “Meža mājturība”, kur būs iespēja iepazīt meža veltes, dažādās to izmantošanas iespējas, kā arī darināt pašam savu meža meistarstiķi. Zaļajā nometnē, vigvamā, notiks Ziņkārības un Zinātkāres stunda pie Pūces un Žagatas, kas mēļos un acis zibinās, stāstīs par labo ziņkārību, to, kas liek augt un jautāt, izzināt un pamatot. Savukārt Pasaku mežā pie Sila raganiņas tiks novadīta Dzīvesprieka stunda. Zaļā raganiņa atklās to, kā vairot prieku, smeļoties spēku no dabas.

Katru gadu Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē palielinās to skolēnu skaits, kuri ne tikai atpūšas dabā, bet arī apgūt dažādas meža gudrības. Iepriekšējā mācību gadā bērnudārzu audzēkņi un skolēni no visas Latvijas devās mācību ekskursijās, darbojās vides radošajās darbnīcās, un arī putnu būru gatavošanas, izlikšanas un tīrīšanas talkās.

Aicinām pedagogu kolektīvus pieteikties īpašajai Skolotāju dienai LVM dabas parkā Tērvetē līdz 27. septembrim pa tālruni 63726212 vai 28309394.

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē aicina pedagogus iepazīt mežu kā zināšanu pūru un iedvesmoties jaunām, neordinārām mācību idejām!

LA.lv