Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
16. augusts, 2016
Drukāt

Tērvetē svinēs Zemgaļu svētkus (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nedēļas nogalē 20. un 21. augustā nu jau trīspadsmito gadu Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kas ir guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu vēstures interesentu vidū. Šogad svētki norisināsies XII gs. Tērvetes koka pils pagalmā un līdzās esošajā estrādē. Svētkos akcents tiek likts uz zemgaļu dzīvesveida popularizēšanu senatnē no 9. līdz 13. gs., šī gada svētku tēma: seno rotu un apģērbu izgatavošanas un nēsāšanas tradīcijas Baltijā dzelzs laikmetā.

Zemgaļu svētki iesāksies ar gājienu no Tērvetes pils uz estrādi, kurā plkst. 13.00 norisināsies svētku atklāšana, 13.30 Latvijas dziesminieku koncertprogramma “Tēva dubļi sidraboti”, piedalās Valdis Atāls, Uldis Kākulis, EgA , Dinārs Gulbis u.c., ieeja – bez maksas. Vakarā estrādē – zaļumballe.

Savukārt blakus esošajā Tērvetes pils pagalmā grupēsies pašmāju un viesu senlaicīgas teltis cīnītajiem un amatniekiem. Te tiks demonstrēts 9.-13. gs. dzīvesveids, apmeklētājiem rādot amatu prasmes, skatītāji varēs mācīties gatavot celma bungas, vēstures un eksperimentālās arheoloģijas kopa “Senzeme” iepazīstinās ar seno apģērbu un rotu izgatavošanu un nēsāšanas tradīcijām, piedāvās apmeklētājiem greznoties senajos tērpos. Sestdien plkst.13.30 folkloras kopu “Laiva” un “Ceļteka”, bet 16.30 bungu grupas koncerts. Sestdien norisināsies baltu maztautu un Livonijas bruņinieku turnīrs, bet svētdien – uzbrukums
Tērvetes koka pilij.

Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt šaušanu ar loku un piedalīties viduslaiku spēlēs, bērniem – īpašas nodarbes. Ieejas maksa, kurā iekļauta XII gs. Tērvetes koka pils apskate, pieaugušajiem 5.00 eiro, skolēniem 3.00 eiro.

Gardas un skaistas lietas varēs iegādāties Zemgaļu tirgū, uz kuru pieteikušies vairāk kā 40 tirgotāji. Tas norisināsies abas svētku dienas no plkst.11.00 pļavā pirms Tērvetes pilskalna. Svētku programma: www.lielkenins.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Slavenais gaišreģis Eižens Finks atgādina un saka – Nacionālu valsti Latviju mēs likumīgi atjaunosim izpildot 1996.g. Likumu ;PAR LATVIJAS DEOKUPĀCIJU-, kad krievi un žīdi atstās Latviju un latviešiem atdos visu sazagto…(fan_flag) :)) (sun) ..īpašs sveiciens Ivanam /Jonim/ Urbaniķim !

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+