×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Tērvetes dabas parkā pirmizrādi piedzīvos operas “Sprīdītis” jauniestudējums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

11. jūlijā rakstnieces Annas Brigaderes bērnības zemē – Tērvetē – varēs baudīt komponista Jāņa Mediņa pasaku operas “Sprīdītis” iestudējuma pirmizrādes burvību, portālam LA.lv pastāstīja projekta vadītāja Ilona Līduma.

Rakstniece savas dzīves laikā te pulcējusi ievērojamus mūziķus un literātus; gleznainā meža ainava un viņas literārais mantojums ir izcila vieta bērnu un jauniešu brīvdabas izrādēm, norāda Līduma.

Otro gadu pēc kārtas Tērvetes dabas parkā norisināsies Bērnu operas svētki, kurus organizē biedrība “Tērvetes meža izglītības centrs”. Pagājušajā gadā tika izrādīta E. Humperdinka opera “Ansītis un Grietiņa” un Jāņa Kalniņa opera “Lolitas brīnumputns”. Operas izrādes uzveda J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Operstudija “Figaro”, muzicēja Jaunais Rīgas kamerorķestris, diriģents – abu pieminēto kolektīvu muzikālais vadītājs, profesors Viesturs Gailis.

Svētku gaisotne un Tērvetes burvība iedvesmoja diriģentu Viesturu Gaili, kopā ar režisoru Uģi Brikmani, scenogrāfi un tērpu mākslinieci Ināru Gauju un horeogrāfi Regīnu Kaupužu tika radīta jauna izrāde – Jāņa Mediņa pasaku opera “Sprīdītis”. “Operas pirmizrāde Sprīdīša mājās -Tērvetē būs neatkārtojams notikums un pārdzīvojums gan skatītājiem, gan mūziķiem. Jāatzīmē, ka šī skaistā opera pēdējo reizi Latvijā iestudēta piecdesmito gadu otrajā pusē diriģentu Riharda Glāzupa un Edgara Tona vadībā,” piebilst Līduma.

Bērnu operas svētki Tērvetē iecerēti kā tradicionāls pasākums, kas norisināsies katru gadu jūlija otrajā sestdienā. Neskatoties uz Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, datums netiek mainīts – Sprīdītis dziedās un priecāsies kopā ar visas Latvijas bērniem. Tie, kuri šogad netiks uz Tērveti, pasaku operu “Sprīdītis” varēs noskatīties nākošajos Operas svētkos.

Operas jauniestudējums veltīts komponista Jāņa Mediņa 125. jubilejai, savukārt operstudija “Figaro” šogad atzīmē savu 19. sezonu, te savas pirmās lomas nodziedājuši un skatuves pieredzi guvuši gandrīz visi jaunās paaudzes solisti, kuru balsis šodien skan Latvijā un pasaulē.

Līduma stāsta, ka Bērnu operas svētki Tērvetes dabas parkā sāksies plkst.13 ar uzvedumu “Laimīgā zeme”, plkst. 14 turpināsies ar Jāņa Mediņa krāšņās pasaku operas “Sprīdītis” jauniestudējuma pirmizrādi.

Ieeja svētkos bez papildus maksas, iegādājoties Tērvetes dabas parka ieejas biļeti. Atbalsts projektam gūts no Valsts Kultūrkapitāla fonda AS “Latvijas valsts meži” finansētās programmas, kā arī citiem finansiālajiem un informatīvajiem atbalstītājiem un mūzikas draugiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+