×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Tērvetes dabas parka teritorijā aiztur malumednieku (1)

temeklis_bise_medibas

Tērvetes dabas parka teritorijā Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki sadarbībā ar Dobeles iecirkņa darbiniekiem vakar, 21. janvārī, aizturēja vīrieti, kas nodarbojās ar nelikumīgām medībām, izmantojot nelikumīgas medību metodes – cilpu un nelikumīgi glabātu medību ieroci, informē VP.

Informācija par nelikumīgā mednieka iespējamajām darbībām Tērvetes dabas parka teritorijā Valsts policijas Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbiniekiem ienāca jau pagājušā gada novembrī, kad dabas parka teritorijā tika atrasts medību tornis un izvietota medību cilpa, kā arī uzstādīta barotava ar pārtiku tajā – dzīvnieku pievilināšanai.

21.janvārī Nelikumīgu medību un zvejas vienības darbiniekiem mednieku izdevās pieķert notikuma vietā ar pielādētu nelikumīgi glabāto medību ieroci, atrodoties paša uzstādītajā medību tornī. 1968.gadā dzimušais vīrietis policijas darbinieku aicinājumam padoties nepretojās, kā arī atzina savu vainu un pastāstīja par savām darbībām saistībā ar medīšanu šajā teritorijā pagājušā gada novembrī.

Dobeles iecirkņa darbinieki, veicot procesuālās darbības, notikuma vietā izņēma medību bisi un trīs 16 kalibra patronas, taču aizturētā dzīves vietā, neatliekamās kratīšanas laikā, izņēma pneimatisko pistoli, sešas 16 kalibra patronas, astoņas 16 kalibra čaulītes, kā arī piecus kilogramus gaļas.

Par noziedzīgo nodarījumu uzsāks kriminālprocess par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās. Tāpat uzsākts kriminālprocess par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas un lielas enerģijas pneimatiskā ieroča glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgās atļaujas.

Sods, kas var tikt piešķirts par šādu likumpārkāpumu – brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Valsts policija aicina ikvienu ziņot Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienībai, ja rodas aizdomas par personām, kas nodarbojas ar nelikumīgām medībām vai zveju, zvanot uz tālruņa numuru 27895495 vai rakstot uz e-pastu: nmzag@vp.gov.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šausmas kā nepaveicās. Noteikti nabagam ēst gribējās, nauda seifam arī nav.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.7
Alūksne +16.7
Daugavpils +16
Saldus +15.1
Liepāja +13.7
Jelgava +15.5
Ventspils +15.4
Limbaži +15
Madona +16.8
Rēzekne +16.2
Draugiem Facebook Twitter Google+