×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Tērvetes ūdenskrātuvē izmakšķerē iespaidīga izmēra spoguļkarpu

Foto no privātā arhīvaFoto no privātā arhīva

Otrdienas, 2. jūnija, vakars Tērvetes ūdenskrātuvē, ko apsaimnieko AS “Latvijas valsts meži”, necerēti veiksmīgs copei izdevies makšķerniekam, kuram laimējies izvilkt no rāmajiem ūdenstilpes ūdeņiem 9,6 kilogramus smagu un 86 centimetrus garu spoguļkarpu, informē dabas parkā.

“Ir man gadījušies palielāki brekši un arī līņi, bet tik iespaidīga izmēra zivs manā nebūt garajā makšķernieka karjerā ir pirmoreiz, turklāt – necerēti! Tikai tad, kad karpa bija izcelta krastā, apjautu – jā, tā tik ir zivs! Pašam par šo lomu ir milzīgs prieks, tas tiešām bija kaut kas negaidīts,” savos iespaidos dalās laimīgais makšķernieks Helmuts.

Makšķernieks arī atzina, ka jo īpaši necerēts šis ievērības cienīgais loms ir bijis tāpēc, ka pirms copes zivis piebarojis vien ar rupjmaizi, un arī makšķere esot bijusi salīdzinoši vienkārša – pludiņa ar 0,25 mm auklu, kā ēsmu izmantojot slieku.

Turpinot dalīties iespaidos, Helmuts atzina, ka tikai uz copes beigām, kad grasījies jau teju doties mājup un vēl pēdējo reizi vēlējies pārbaudīt, vai uz āķa nav kas uzķēries, viņš sapratis, ka šis vakars nebūs tukšā. Makšķernieks atzina, ka cīniņš ar lielo zivi nav bijis no vienkāršajiem – aukla labu brīdi tika raustīta, arī makšķeres aprīkojums neesot bijis aprēķināts tik varenam lomam, un dažbrīd šķitis, ka lielā karpa cīņu uzvarēs. Tomēr, palīdzot makšķerniekiem no blakus laipām, lielā karpa tika izvilkta krastā.

Tērvetes ūdenskrātuves ūdeņi ir bagāti ar ievērības cienīga izmēra zivīm – to pārliecinoši apliecina makšķernieku izvilktie lomi un to izmēri. Tā arī maijā izvilkta branga, 9,43 kg liela karpa, un arī līdakas te mīt varenas – pagājušajā mēnesī izmānītas vairākas, no kurām smagākā bijusi 10,2 kilogrami.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.7
Alūksne +10.4
Daugavpils +10.6
Saldus +11.2
Liepāja +13.5
Jelgava +11.9
Ventspils +14.1
Limbaži +10
Madona +10.1
Rēzekne +10.3
Draugiem Facebook Twitter Google+