×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Teterevu fonds palīdzēs LNB paplašināt Mākslas un mūzikas centra krājumu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu paplašinās LNB Mākslas un mūzikas centra piedāvātās iespējas – plānos ietilpst gan mākslas literatūras krājuma papildināšana, gan laikmetīgās mākslas un kultūras lekciju un sarunu video arhīva veidošana, portālam LA.lv pavēstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Arhīvā jau šobrīd publicēti mākslas festivāla “Tête-á-tête” sarunu ieraksti, un kolekcija tiks arvien papildināta.

“Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mūzikas un mākslas centra potenciāls ir neaptverams. Mūsu sadarbības mērķis ir paplašināt bāzi mākslas izglītības jomā, padarot to bez maksas pieejamu ikvienam cilvēkam. Jau kopš seniem laikiem interese un izpratne par mākslas procesiem ir bijusi neatņemama sabiedrības attīstības sastāvdaļa. Mūsu vēlme ir pastiprināti sniegt iespēju apgūt tās zināšanas, kas veidotu izpratni par mūsdienu mākslu un mākslas vēsturi plašākam sabiedrības lokam visā Latvijā,” akcentē mecenāts Boriss Teterevs.

“Savā darbībā Nacionālā bibliotēka īsteno trīs stratēģiskos pamatvirzienus – kultūru, izglītību un zinātni, kas pastāv gan neatkarīgi, gan savstarpēji papildinoši. Arī Gaismas pils kā mūsdienīgs informācijas un kultūras centrs pastāv un attīstās gan neatkarīgi, gan caur visdažādāko sadarbības partneru radošajām sinerģijām. Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstam, kopīgi varēsim nodrošināt vēl daudzveidīgāku un augstvērtīgāku bibliotēkas mākslas un kultūrizglītības vidi izglītībai, pētniecībai un pašattīstībai,” norāda LNB direktors Andris Vilks.

LNB digitālajā bibliotēkā jau ir pieejamas šādas Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāla “Tête-á-tête” 2014 ietvaros notikušās sarunas.

“JRT. Praktiskā prāta kritika — par vakardienu un rītdienu” – sarunu ar latviešu režisoru Alvi Hermani vada mākslas zinātniece Helēna Demakova.

“Mīts par kvantu” – sarunu ar kvantu fiziķi un pasaules Ekonomikas foruma balvas ieguvēju Vjačelsavu Kaščejevu vada filozofs Arnis Rītups.

“Zvaigznes, kas tās ir?” – sarunu ar mūsdienu amerikāņu literātu, tulkotāju, politisku publikāciju autoru, ASV literatūras kritiķu balvas laureātu (1999) Eliotu Veinbergeru vada publiciste, žurnāliste un tulkotāja Ieva Lešinska. Saruna notiek angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

“Fūga. Augoša uzbudinājuma lēkme ar apziņas aptumšošanos un atmiņas traucējumiem” –
sarunu ar Krievijas laikmetīgās mākslas spilgto pārstāvi Dmitriju Gutovu vada publicists Ilmārs Šlāpins. Saruna notiek krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies šiem cilvēkiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+