×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Teterevu fonds teātru dzīves procesu veicināšanai nākamajos gados novirzīs vairāk nekā Ls 350 000

foto - Letafoto - Leta

Borisa un Ināras Teterevu fonds no šā gada līdz pat 2015. gadam nolēmis finansiāli atbalstīt vairākus teātru dzīves procesus, šim mērķim atvēlot vairāk nekā 350 000 latu.

Boriss Teterevs šodien žurnālistiem sacīja, ka mīl teātri, tādēļ arī iespēju robežās cenšas sniegt finansiālu atbalstu. “Valstij ir jāsākas ar kultūru. Kad politika par to aizmirst, tad viss nonāk pie kraha, tādēļ mēs cenšamies atbalstīt teātri,” pauda Teterevs.

Ar Teterevu fonda veiksmīgu atbalstu notiek jau Latvijas Televīzijas (LTV) projekts “Teātris.zip”. Bieži skatītāji no tālākiem reģioniem nespēj aizbraukt līdz teātrim, lai noskatītos izrādi, tādēļ šis projekts teātra izrādes ieved skatītājiem mājās ar televīzijas starpniecību. Pagājušajā gadā “Teātris.zip” bija 1 200 000 skatītāju, minēja Teterevs.

Šodien Teterevi parakstīja sadarbības dokumentus ar vairākām Latvijas teātra jomas organizācijām par finansiālu atbalstu laika posmā no šā gada līdz 2015. gadam. Šajā laikā fonds sadarbosies ar Latvijas Teātru darbinieku savienību Latvijas teātru Gada balvas “Spēlmaņu nakts” sagatavošanā un norisē, Mihaila Čehova Rīgas krievu teātri, sekmējot vecākā krievu dramatiskā teātra Baltijā attīstību un veicinot tā mākslinieciskās jaunrades procesus.

Tāpat sadarbība parakstīta ar Latvijas Radio par atbalstu Radioteātrim kā unikālai teātra mākslas žanra attīstībai.

Latvijas Radio vadītājs Jānis Siksnis atzina, ka Latvijas Radio ir liels prieks par to, ka pēc televīzijas veiksmīgā “Teātris.zip” projekta Teterevu fonds nolēmis finansiālu atbalstu sniegt arī Latvijas Radio Radioteātrim.

“Neskatoties uz dažādām izmaiņām un pārmaiņām, kas skārušas medijus, Radioteātris ir klasiska vērtība, kas nav mainījusies un cilvēki joprojām vēlas to klausīties. Mūsu Radioteātrim ir klasiska vērtība un tam ir apjomīgs zelta fonds, taču ar to vien nepietiek, jo esošie ieraksti ir jāpapildina ar jauniem,” klāstīja Siksnis.

Viņš uzskata, ka Radioteātris var kļūt par jaunu izpausmes iespēju gan režisoriem, gan aktieriem, kuri jau sevi ir pierādījuši uz lielās skatuves, kā arī tas varētu būt dzinulis dramaturgiem iemēģināt roku radio lugu saturu radīšanai.

LTV 1.kanāla kultūras, izklaides un bērnu raidījumu satura redaktore Daina Markova norādīja, ka ar “Teātris.zip” palīdzību skatītājiem kopumā parādīti 39 iestudējumi, un to vidū ir bijušas gan jaunas izrādes, gan izrādes bērniem, gan arī senāki teātra izrādes ieraksti. Labus rezultātus sasniedza arī klasiskā baleta “Riekstkodis” izrāde LTV 1.kanālā, kuru noskatījās 101 000 interesentu.

“Teterevu fondu dalīšanās dod iespēju dalīties tālāk ar citiem, jo šādā veidā teātra izrādes redz plašs interesentu loks,” piebilda Markova, minot, ka nākamajā sezonā “Teātris.zip” skatītājiem demonstrēs arī vairākas jaunas izrādes.

Par sadarbību ar fondu priecājas arī Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra direktors Eduards Cehovals, kurš informēja, ka teātris ar fondu sadarbojies jau pie vairāku izrāžu tapšanas, bet pirmo reizi un īpašu prieku par sadarbību pauda Latvijas Teātru darbinieku savienības priekšsēdētāja Daiga Šiliņa-Gaismiņa, norādot, kā šādā veidā “Spēlmaņu nakts” ieguvusi sev īstu atbalstītāju. Šogad “Spēlmaņu nakts” notiks jau 20. reizi, un ar nominācijām izvirzītajiem pretendentiem sabiedrība tiks iepazīstināta jau jūnijā.

2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā. Saskaņā ar fonda sociālās atbildības konceptu būtiski ir rīkoties racionāli un atbildīgi, lai veicinātu augstāku dzīves līmeni un iniciētu plašas un jēgpilnas pārmaiņas sabiedrībā. Fonds sadarbojas un atbalsta cilvēkus, ieceres un pasākumus, kas atbilst šim konceptam. 2012. gadā fonds atbalstījis 150 dažādu iniciatīvu visā Latvijā.

2011. gadā Tetereviem tika piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, bet pēc gada abi mecenāti atzīti par “Gada rīdziniekiem”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+