×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Tēva māja aizdegusies! Vai jāraksta jauna Satversme, prāto Egils Līcītis (10)

satversme

Tika darīts viss, lai nepievērstu Drošības policijas uzmanību. Tas izskatījās noformēts par mīļo, kluso latviešu (teatrāļu, pensionētu puķkopju) slēgta loka saiešanu piemīlīga nosaukuma viesnīciņas “Radi un draugi” jumtistabiņā pagājušajā ceturtdienā. Tepat Čepāne ar Levitu slīpēja, kristalizēja Satversmes preambulas tekstu, un arī šoreiz pārdesmit aktīvisti vidējā vecumā tuvu Latvijas Republikas gadaskaitlim izlikās norūpējušies, ka konstitūcijai uzliekamas dažas šuves, pareizrakstība valstiskajā dokumentā uzlabojama līdz perfekcijai, un tādēļ jādibina biedrība “Par Satversmi”.

Taču mazpamazām šo rindu autora galvā sabiezēja drūma, nelāga priekšnojauta, ka “kļūdu labojums” ir segvārds plānotam iekārtas apvērsumam un režīma gāšanai. Atlika sēdēt un kā klātesošam līdzdalībniekam gaidīt, kad ar spalgām, griezīgām signāltaurēm piebrauks privātās drēbēs ģērbti esošās varas pārstāvji, un autoru līdz ar simtgadīgiem senioriem pārvietos no gaišo logu telpām uz vietu, kur vienīgais apgaismojuma avots ir nespodra griestu spuldze sarūsējušā abažūrā.

Lai tiktu sveikā ar pēc iespējas mazāku sodu, gribu paziņot, ka jumtistabā uzkāpušie pagrīdnieki pāri Pamatlikumam īstenībā pastaigāsies nevis ar lodīšspalvu, bet ar arklu! Nodibināta organizācija nevis “Par Satversmi”, kur piepulē šrifta un burtu atbilstību Parīzē noglabāta metra etalonam, bet “Pret Satversmi”, kuras locekļi godājamos 100 deputātus gandrīz citādi nedēvē kā par “tautai uz kakla sēdošiem”.

Nosaukšu organizatoru un līdzzinātāju vārdus. Uldis Priede no Politiskās laboratorijas, ievēlēts par biedrības priekšsēdi, Ilmārs Kalniņš (Juristu biedrība), Kārlis Āboliņš no Luksemburgas, bij. diplomāts Valdis Krastiņš, ASV latvietis, pēc izcelšanās sēlis Ģirts Zeidenbergs (ķeriet, kamēr nav aizmucis uz Mičiganu). Ditta Rietuma un citi Rīgas Latviešu biedrības pārstāvji (šai pūznī arestējiet vispār visus, kuri tur atronami).

Tēva māja aizdegusies! – sauca sanākušie un raizējās, kas būs ar Latvijas nākotni. Cilvēki sprieda, kā kliedēt valstij uzkritušo tumsu un iztirzāja sabiedriski nozīmīgas tēmas. Esošajā koordinātu sistēmā nevarot realizēt Pamatlikuma 2. pantu par tautu kā suverēnās varas nesēju. Kā ievēlē Saeimu, uz četriem gadiem vara no rokām ārā, un vēlētājs nemaz nezina, kuru personu iebalsojis par SAVU parlamentārieti. Stāvokļa labošanai mērenākie seniori ieteica sākt ar vēlēšanu likuma izmaiņām. Proti, atļaut maināmos sarakstus, no kuriem izlasīt labākos, uzticību pelnošos kandidātus. Pašreizējā ievēlēšanas kārtība Augstajā namā savedot ļoti zemas klases kompāniju. Vieni nav profesionāli un neorientējas valsts lietās. Otri – ar ēnām aiz muguras un savtīgām interesēm. Trešie pasīvi un bez idejām, bet noderīgs balasts kā balsošanas automāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kas tas egils licitis ir par kustoni ? ja aizstāv okupācijas režīma kliķi.

 2. un vēl,papildinot manu iepriekšējo komentu!
  visi šie priedes un vēl sazin kas,visi sastāv tai bandelē “latviešubiedrība”
  tikai tagad viņi katrs te dibina dažādas biedrības ar “svarīgiem” nosaukumiem,tā ir viņu jaunā taktika! 😀

 3. Ir jāsaprot,ka ne jau šādi margināli tipi,kuri faktiski atbalsta kremļa propogandu,tagad rakstīs Satversmi,tas būtu galīgs nonsens!
  Jāatgādina,ka tā pati ditta rietuma pāris gadus atpakaļ devās pie krievu savienības-pie plinera un ždanokas lūgties no krievu savienības žēlastību(tas notika piketā pret Austrumu partnerības konferences laikā).Derētu atgādināt,ka šitā rietuma jau gadiem ir vērsusies pret Latvijas dalību starptautiskajās organizācijās,kā arī klaji iestājas pret Latvijas valsts drošības dalību starptautiski(NATO).
  Visa rietumas māžošanās ar tā saucamo “latviešubiedrību” ir tikai piesegs pretvalstikām darbībām!
  Un vēl,tas nav nekāds noslēpums,ka putinososei rietumai parādi ir,kā sunim blusas,visās malāsbankā 25 tk,latvenergo 1,5 tk, mobilajam operatora,nodokļu parādi utt),tāpēc,tagad viņa ir motivēta ar visādiem meliem un demagoģiju izvairīties no parādu atmaksas,kā piemēram,tagad to cenšas pasniegt,ka lūk,viņa darbojas tās saucamās “latviešubiedri`bas” interesēs!
  Faktiski,putinosose rietuma ir krāpniece !!!

 4. Nekas īpašs jau tur nebija – pensionāri dibina kārtējo partiju, kas skaldīs un nevaldīs, te varat paši noskatīties – aicinājumu jau tagad īstenot Satversmes 2. pantu caur Latviešu Biedrību,
  Priede nepieņem

  https://www.youtube.com/watch?v=1UgbT3eo0bw

 5. te nu ir video no sēdes būtiskākās daļas – nekā īpaša, top kārtējā pensionāru partija https://www.youtube.com/watch?v=1UgbT3eo0bw

 6. hmm,nesaprotams murgojums un nesaprotams gan no minēto personu puses,gan no raksta autora puses, pie tam visās dažādo biedrību sapulcēs bija minēts goda tiesesis un tās “kēniņienes” garīgais tēvs v.freimentāls, kas te pēkšņi vispār nav pieminēts,bet kas saka,ka ir visu šo ideju autors

  • Vienkārši izlasiet P A T I E S Ī B U par KGBistu noziegumiem kurus jau 23 gadus slēpj no tautas.

   Mans raksts “Mosties celies strādā!” www Tautastribunals.eu.

 7. Nu beidzot parādās arī personas ar miesu un asinīm(lasi anti anonīmas).Tas ir jaunums.Tikai nekur liekams.

 8. Kur šādi murgojumi rodās? DP nespēs atmudžināt šo kleķerējumu, kur nav ne ritma, ne atskaņu, , viens vienīgs dzēruma burk;sķējiens pagaldē”e”e”

Draugiem Facebook Twitter Google+