×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Tēva meita

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kā atskatīties uz bērnībā pieredzēto, atbildi zina dziedātāja, aktrise un režisore Āzija Ardžento, kuras drāmā “Saproti mani, ja spēj” vienu no galvenajām lomām nospēlējusi Eiropas kinodīva Šarlote Geinsbūra.

Bērnībā iegūtās traumas ir gana trekns kumosiņš psihoterapeitiem, bet, ja pie terapijas ķeras pats upuris, rezultātā top komiski dramatiska filma ar nosaukumu “Saproti mani, ja spēj”, kas diezgan precīzi norāda galvenās varones attiecības ar pasauli un, protams apkārtējiem. Ārijai – viņas tēlā režisore Āzija Ardžento iekausējusi savu pieredzi – ir deviņi gadi, un no malas meitenes dzīve šķiet idilliska: dzīvoklis lieliskā vietā Romā, tēvs – slavens aktieris un māte – mūziķe, kurus regulāri apmeklē ne mazāk slaveni viesi, un pilnīga brīvība. Taču tās Ārijai ir par daudz, bet mīlestības – par maz. Būdama pastarīte trīs meitu ģimenē, viņa saņem vismazāk uzmanības un brīžiem arī nepamatotus pārmetumus, ko izraisījušas vecāko māsu intrigas vai kaprīzās un ne īpaši paredzamās mātes kārtējās garastāvokļa maiņas. Un, kad vecāki šķiras, viņa paliek gluži vai uz ielas, jo abu nesakārtotās attiecības un bezatbildība liek meitēnam gluži kā Sprīdītim ar lielu somu pār pleciem doties no vienas mājas uz otru un atpakaļ, un tā – neskaitāmas reizes, katrā no tām izmisīgi cerot, ka šī būs pēdējā un ka viņu beidzot iemīlēs.

Biogrāfiskās līdzības uz ekrāna Āzija Ardžento apspēlē ar vizuālu krāsainību – filma uzņemta uz 16 mm lentes –, un nebēdā, ka viņai pārmet pārāk nopietnu problēmu atvēlēšanu mazajai Ārijai. Galu galā – vai kāds spēj ielīst otra galvā un dvēselē? Un ko darīt situācijā, kad robežas starp realitāti un (iespējamu) fantāziju nav strikti novilktas, lai izdarītu pareizos secinājumus? Āzija Ardžento ir pārāk īpaša figūra mūsdienu autorkino, lai uztrauktos par tādiem niekiem, un arī ar kritiku viņa, slavena šausmu filmu režisora meita, sen ir samierinājusies, tāpēc gluži kā Skārleta O`Hāra iet tik tālāk, kamēr suņi rej un rej. Viņas trešā filma “Saproti mani, ja vari” pabijusi arī Kannu kinofestivālā, un, spītējot bērnišķīgiem jociņiem un negantībām, Ardžento apgājusi žēlumu izraisošu noskaņojumu, tā vietā piedāvājot krāsainu emociju kokteili, kas, pareizākās proporcijās uzjaukts, zilacainās Ārijas pie- un pārdzīvojumus ļautu uztvert ne kā gar acīm zibošu odu saldu astoņdesmito ērai.

UZZIŅA:

“Saproti mani, ja spēj”/”Incompresa”

Francija, Itālija, 2014.

Režisore: Āzija Ardžento

Lomās: Džūlija Salerno, Šarlote Geinsbūra, Gabriels Garko

“Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+